Zamknij
REKLAMA

Sprawdź, komu możesz przekazać swój 1% podatku

17:59, 04.02.2021 | P.R.
Skomentuj
REKLAMA

Do końca kwietnia br. mamy czas na rozliczenie PIT-ów za ubiegły rok. Pamiętajmy, że przy tej okazji możemy wspomóc innych, oddając 1% swojego podatku.

Od 2004 każdy może przekazać 1% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. Organizacją pożytku publicznego może być organizacja pozarządowa, stowarzyszenie jednostek samorządu terytorialnego lub podmiot działający na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. Najczęściej takimi organizacjami są fundacje pomagające osobom chorym, ale zdarzają się również podmioty wspierające na co dzień działalność takich instytucji jak straże, stacje pogotowia, ośrodki zdrowia, szkoły i inne.

Osoby, które mogą skorzystać z pomocy 1% lub posiadają informacje o osobach (podmiotach) z Lipna , korzystających z tej pomocy, mogą przekazać nam informacje – nazwę organizacji, numer KRS itp., a my przekażemy te informacje mieszkańcom na stronie internetowej lipnowskiego ratusza.  

Informacje można przekazać telefonicznie pod numer 54 288 42 11 lub na e-mail: [email protected]

Jak przekazać 1% podatku?

KROK 1 - należy wybrać organizację pożytku publicznego, na rzecz której chcemy przekazać 1% podatku

KROK 2 - należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT - 38.

W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę organizacji pożytku publicznego, jej numer KRS i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Podatnik może także zamieścić dodatkowe informacje, dotyczące jego preferencji co do rozdysponowania środków z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. konkretny cel), w rubryce Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem. Urząd Skarbowy przekaże następnie łączną kwotę, którą podatnicy przekazali danej organizacji, na jej konto.

Lista osób, na rzecz których można przekazać 1% podatku (2021)

(P.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%