Zamknij
REKLAMA

Oddano do użytku dwie wyremontowane drogi na terenie gminy Lipno [zdjęcia]

14:17, 18.12.2020 | M.J
Skomentuj Dziś (18 grudnia) uroczyście oddano obie drogi do użytku. Nie zabrakło uroczystego przecięcia wstęgi. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

W bieżącym roku gmina Lipno wykonywała kilka inwestycji drogowych na swoim terenie. Dziś (18.12) uroczyście oddano do użytku dwie kolejne wyremontowane drogi.

Najpierw przedstawiciele Urzędu Gminy w Lipnie, z wójtem Andrzejem Szychulskim na czele udały się na oficjalny odbiór zmodernizowanej drogi gminnej relacji Łochocin – Lisek (nr. 170531C). Wykonywano tam remont na odcinku 1231 metrów bieżących. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 803 618,48 zł brutto, przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 482 171,00 zł.

Drugą drogą, na której wykonywano gruntową modernizację, była droga gminna relacji Krzyżówki – Barany - Grabiny (nr. 170533C). Tam położono nawierzchnię na odcinku 1956 metrów bieżących. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 993 440,36 zł brutto, przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 596 064,00 zł.

Wykonawcą obu inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lipna.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się wykonać remonty tych dróg, przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, to dla nas ważne wsparcie. Obie te drogi były w złym stanie, mam nadzieję, że mieszkańcy są zadowoleni z przeprowadzonych przez nas remontów - powiedział wójt gminy Lipno Andrzej Szychulski.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ZaciekawionaZaciekawiona

0 0

Kiedy zrobią odcinek z Baran 1 do Baran (przystanek)? Odcinek mocno skracając drogę na Bobrowniki. Strasznie utrudnia nawierzchnia jazdę, psuje wredz zawieszenie. W zimę (ze śniegiem) sniezarka nawet tędy nie przejedzie. A gdy były mocne opady w tym roku wyrwa na pół drogi była strasznie długo bez zainteresowania owinięta taśmą która i tak się zerwała. Myślę że to ważny odcinek nie tylko dla mieszkańców, ale i też dla przejezdnych.. zwłaszcza, że często przejeżdżają tedy ciężarówki że żwirowni, a nawet mieszka tu Pan który co tydzień zjeżdża swoją ciężarówka. Stan drogi doprowadza do faktu że połowa domu stojącego koło drogi powoli się zapada i odrywa się cały szczyt. Ile lat ma trwać naprawa tej drogi? Do czasu aż ten jeden z domów będzie potrzebował nowej ściany? Dawno temu droga była mierzona, byli geodeci i nic w tym temacie się nie dzieje tylko naprawiają drogę na której już był asfalt. Co z tego że jeździ tamtędy autobus szkolny? By mógł równie dobrze przejeżdżac na około przez całe barany. Ułatwiłoby to życie nie jednej rodzinie. 16:46, 18.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA