Zamknij
REKLAMA

Ta droga była w fatalnym stanie. Teraz jest nowa nawierzchnia! [zdjęcia]

12:49, 14.12.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

Zakończono prace związane z realizacją projektu pn. „Przebudowa ul. Tulipanowej wraz ze skrzyżowaniami z ulicami Makową, Śliwkową oraz Chabrową w Lipnie”. Wykonawcą zadania była firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Zakres prac obejmował m.in.: przebudowę jezdni o długości 202 metrów bieżących wraz z przebudową wyżej wymienionych skrzyżowań, wykonanie odwodnienia do kanalizacji deszczowej, chodników i przebudowę zjazdów do posesji. Postawiono również nowe oznakowanie poziome i pionowe, w tym m.in. znaki pionowe aktywne wraz z lampami błyskowymi. W ramach prac Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie wykonało kanalizację deszczową. Inwestycja uzyskała dofinansowania od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 550 tysięcy złotych oraz Starostwa Powiatowego w Lipnie w formie jednorazowego przekazania pomocy finansowej w formie dotacji celowej środków w wysokości 55.000 zł.

Bardzo się cieszę, że udało nam się wykonać ten remont. W tym roku udało nam się zrobić dużo dróg na osiedlu kwiatów, co mam nadzieję cieszy mieszkańców. Oczywiście nie możemy w tym miejscu zapomnieć o dofinansowaniach, które otrzymaliśmy na realizację tych zadań - powiedział Paweł Banasik, Burmistrz Miasta Lipna.

Na ukończeniu są także prace związane z przebudową ulicy Jabłoniowej.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AndrzejAndrzej

0 0

To może miasto by teraz ulice Wiejską zrobilo. Bo się tam remontu nie można doprosic. I ciężko o wyrównanie jak są dziury. 15:17, 14.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoloLolo

2 0

Zdjęcia fajne tylko czemu jedna strona ulicy śliwkowej? drugą część ulicy też trzeba było sfotografować i walnąć sobie selfika jak się tak chwalimy:D 20:38, 16.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA