Zamknij
REKLAMA

Niestety takich kierowców nadal nie brakuje...

15:43, 03.11.2020 | M.J
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

W weekend policjanci drogówki kontrolowali pojazdy, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach powiatu. Są jednak kierowcy, którzy bezpieczeństwo i przepisy maja za nic. Jeżdżą po alkoholu, bez uprawnień, ubezpieczeń, badań technicznych.

Patrol drogówki pełniący w niedzielę (01.11.2020) służbę na terenie Mokówka zatrzymał do kontroli drogowej kierującego renault, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa w pojeździe. Pasażerowie pojazdu również z nich nie korzystali.

Podczas kontroli okazało się, że kierujący kangoo 43-latek nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na domiar złego policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie potwierdziło, że mieszkaniec gminy Wielgie jest po jego użyciu.Kierujący przewoził także większą niż dopuszczalna liczbę pasażerów.

Za wszystkie popełnione wykroczenia policjanci skierują wniosek o ukaranie go do sądu.

Niedługo później, w Wichowie w ręce policjantów wpadł kierujący oplem, który na widok policjantów zawrócił i zaczął oddalać się w przeciwnym kierunku. Funkcjonariusze zatrzymali go jednak do kontroli. Powodem chęci jej uniknięcia, okazał się wypity wcześniej alkohol, który wykazało badanie, oraz szereg innych naruszeń prawa.43-letni mieszkaniec gminy Wielgie poruszał się bez uprawnień autem niedopuszczonym do ruchu, bez badań technicznych i bez polisy oc. Ponadto policjanci stwierdzili liczne usterki stanu technicznego pojazdu i brak zapiętych podczas jazdy pasów bezpieczeństwa.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta. Kierujący przed sądem odpowie za wykroczenia, których się dopuścił. Czeka go także wysoka kara z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

autor: podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SceptykSceptyk

2 0

Czemu nie ma nic na temat świetnego pomysłu odnośnie miejsca kwarantanny?
12:50, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%