Zamknij
REKLAMA

Wyrzucił kota przez okno jadącego pojazdu

13:29, 29.10.2020 | M.M.
Skomentuj Fot. freepik.com
REKLAMA

Jadący samochodem znajomi zobaczyli jak kierujący autem znajdującym się przed nimi, otwiera okno i wyrzuca przez nie kota, nawet nie zatrzymując pojazdu. Zbulwersowali jego postępowaniem pojechali za nim, ale kierowca nie myślał z nimi rozmawiać. Zawiadomili więc Policję. Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt.

Kilkoro znajomych jechało w sobotę (24.10.2020) drogą krajową nr 10 w okolicy Kikoła. Przed nimi ciemnym daewoo poruszał się mężczyzna. Nagle okno w daewoo otworzyło się i kierowca wyrzucił przez nie małego kota. Przerażone zwierzę odbiło się od ziemi i uciekło w pole. Zbulwersowani tym podróżni postanowili zatrzymać mężczyznę, który jednak nie przyznawał się do wyrzucenia zwierzęcia. Dopiero informacja o rejestratorze w ich pojeździe odświeżyła mu pamięć. Na wieść o zgłoszeniu sprawy na policję mężczyzna odjechał.

Nie udało mu się jednak uniknąć w ten sposób odpowiedzialności, bo świadkowie złożyli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.63-letni mieszkaniec gminy Kikół usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem przez porzucenie go w ten sposób, że wyrzucił kota przez otwarte okno jadącego pojazdu. Zgodnie z artykułem 35 ustawy o ochronie zwierząt grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

klakierklakier

0 0

Wziąłbym typa do auta i tak wyrzucił podczas jazdy 03:09, 12.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%