Zamknij
REKLAMA

Ważne ostrzeżenie, także dla powiatu lipnowskiego

13:22, 26.08.2020 | PAP
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

"Uwaga! Dziś, 26.08, bardzo silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - SMS-y takiej treści zostały rozesłane w środę przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa do mieszkańców województw objętych alertem, tj. woj. mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego oraz części woj. kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców centralnej i wschodniej części Polski przed bardzo silnym wiatrem i burzami z gradem. Wiatr miejscami może osiągnąć 120 km/h.

Przed zagrożeniami RCB ostrzega również w mediach społecznościowych, m.in. na Twitterze. Przypomina także, że w trakcie burzy należy w razie możliwości zostać w domu. Powinno się zabezpieczyć drzwi i okna oraz przedmioty na parapecie i balkonie, a także odłączyć od prądu sprzęt domowy. Jeśli jednak ktoś przebywa na zewnątrz, zalecane jest unikanie otwartych przestrzeni. W przypadku jazdy autem należy zjechać na parking z dala od drzewa, w trakcie wędrówki w górach - jak najszybciej zejść ze szczytu, a pływając - natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

Pamiętajmy, że o przypadkach, które naszym zdaniem mają lub mogą mieć znaczenie dla bezpieczeństwa, należy niezwłocznie informować straż pożarną, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 998. 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mieszkaniecmieszkaniec

0 0

alert na komórkę, przyszedł po burzy, 15:13, ale to i tak szybko, bo zazwyczaj pojawiał się po około 12 godz, niestety zwiało meble z tarasu .... kto tym zarządza... do licha ... 17:04, 26.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA