Zamknij
REKLAMA

Powiat powoła nową jednostkę. Za co będzie odpowiedzialna?

15:36, 28.07.2020 | M.J
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. /Fot. pressfoto dla www.freepik.com
REKLAMA

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Lipnie radni zadecydowali o utworzeniu nowej powiatowej jednostki organizacyjnej pod nazwą Powiatowe Centrum Administracyjno-Księgowe Oświaty w Lipnie. Jednostka rozpocznie swoją działalność z dniem 1 stycznia 2021 roku i będzie miała siedzibę w Lipnie przy ul. Nieszawskiej 8.

Centrum – jako jednostka obsługująca – zapewni jednostkom obsługiwanym, czyli Zespołowi Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, Zespołowi Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie, Zespołowi Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem, Zespołowi Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą, Zespołowi Szkół Specjalnych w Lipnie, Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Lipnie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipnie, wspólną obsługę finansową i organizacyjną w zakresie określonym statutem Centrum. Powołane Centrum Administracyjno-Księgowe Oświaty poprawi jakość obsługi i zarządzania jednostkami obsługiwanymi, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lipnowski.

Efektem utworzenia Centrum Administracyjno-Księgowego Oświaty będzie szereg korzyści zarówno po stronie jednostek obsługiwanych, pracowników zatrudnionych w Centrum oraz Powiatu jako całości. Przekazanie zadań z zakresu finansów, rachunkowości i obsługi organizacyjnej do Centrum umożliwi dyrektorom wygospodarowanie więcej czasu na zarządzanie jednostką. Z kolei Centrum będzie wydajniej pracowało z uwagi na pracę w większym zespole, co stworzy możliwość wymiany doświadczeń, czy uzupełniania wiedzy.

Zniknie problem trudności z ujednoliceniem procedur czy zastępowalności pracowników w przypadku dłuższej nieobecności z powodu choroby bądź wykorzystania urlopów wypoczynkowych. Z punktu widzenia Powiatu jako organu prowadzącego poprawie ulegnie jakość pracy oraz bezpośredni dostęp do informacji organu prowadzącego. Powstanie centrum kompetencyjne, skupiające osoby posiadające specjalistyczną wiedzę.

Nowa jednostka ma przede wszystkim usprawnić obsługę finansowo- księgową jednostek oświatowych, a co za tym idzie zapewnić jeszcze sprawniejsze zarządzanie środkami publicznymi przeznaczonymi na realizację tego zadania Powiatu Lipnowskiego, a są to bardzo poważne środku.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PolTPolT

1 0

Wincyj wincyj wincyj pseudo stanowisk. Wincyj piniendzy na biurokracje.
Chciałbym tylko wiedzieć ile złotych dzieki temu zaoszczedzicie (albo i nie)
Bo haslo : "jeszcze sprawniejsze zarządzanie środkami publicznymi" chyba nie idzie w tym przypadku w parze z oszczędnością. 11:04, 05.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA