Zamknij
REKLAMA

W Polskę ruszają mobilne punkty rekrutacyjne do wojska

00:40, 23.06.2020 | PAP
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

W pierwszym dniu kampanii żołnierzy Wojska Polskiego można będzie spotkać m. in. w mobilnych punktach rekrutacyjnych w Rzeszowie (ul. Księdza Jałowego 23 A), Bydgoszczy (Wyspa Młyńska przy teatrze letnim), we Wrocławiu (ul. Oławska) oraz w Trzebiatowie (ul. Rynek 1).

W ramach kolejnego etapu kampanii "Zostań Żołnierzem RP" prowadzonej przez MON w poniedziałek rozpoczęły pracę mobilne punkty rekrutacyjne. Do końca wakacji będą służyły informacją i poradą osobom zainteresowanym służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych.

Mobilne punkty będą pojawiały się w całym kraju. Do końca wakacji odwiedzą wszystkie województwa. Z osobami zainteresowanymi służbą wojskową będą rozmawiać przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie.

Resort obrony podkreśla, że systematyczne zwiększanie liczebności Wojska Polskiego jest jednym z priorytetów jego działania. Informuje też, że dzięki prowadzonej rekrutacji w ramach kampanii Zostań Żołnierzem RP od 14 października 2018 r., czyli od rozpoczęcia kampanii do stycznia 2020 roku złożono ponad 43 tysiące wniosków o powołanie do służby wojskowej.

15 czerwca rozpoczęły się także szkolenia rezerw oraz szkolenia w ramach służby przygotowawczej. Wojsko Polskie dla ochotników przygotowało ponad 20 tys. miejsc w 40 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

W trakcie szkoleń rezerwiści mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych, a osoby dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem będą otrzymywać miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. W trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek.

Informacje na temat służby w Wojsku Polskim, szczegóły kampanii "Zostań Żołnierzem RP" i harmonogram kolejnych spotkań na stronie internetowej.

autor: Krzysztof Kowalczyk

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Ciekawe_czy_to_prawdCiekawe_czy_to_prawd

0 1

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/06/23/zagadkowe-mobilizacje-w-calej-europie/ 15:09, 01.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA