Zamknij
REKLAMA

Dyrektorzy szkół odebrali komputery dla uczniów [zdjęcia]

12:11, 15.05.2020 | M.J
Skomentuj
W Ratuszu z władzami miasta spotkali się dyrektorzy lipnowskich szkół podstawowych. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

W Urzędzie Miejskim w Lipnie Burmistrz Paweł Banasik spotkał się z dyrektorami lipnowskich szkół podstawowych w celu przekazania komputerów, które podarowała firma e-point SA.

W związku z epidemią koronawirusa, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, szkoły cały czas pozostają zamknięte. Nie zwalnia to jednak z pracy uczniów, którzy pracują zdalnie. Taka forma nauki wymaga odpowiedniego sprzętu komputerowego, a nie wszyscy uczniowie posiadają urządzenia niezbędne do nauki.

10 zestawów komputerowych zostało nieodpłatnie przekazane przez warszawską firmę e-point SA, która od ponad 20 lat specjalizuje się w złożonych, międzynarodowych projektach informatycznych dla branży finansowej oraz e-commerce.

Zestawy zostały rozdysponowane do Szkoły Podstawowej nr 3 (4 egz.), Szkoły Podstawowej nr 2 i 5 w Lipnie (po 3 egz. każda). Następnie sprzęt zostanie przekazany dzieciom i młodzieży, którzy mają problemy z dostępem do wyżej wymienionych urządzeń.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się podjąć współpracę, która zaowocowała otrzymaniem komputerów dla naszych uczniów. To wsparcie przyczyni się do polepszenia warunków nauki i pomoże w tych trudnych czasach lipnowskim uczniom. Dodatkowo pragnę poinformować, że obecnie trwa procedura mająca wyłonić dostawcę sprzętu, a dokładniej laptopów do szkół w ramach ogólnopolskiego projektu „Zdalna Szkoła” - powiedział burmistrz Paweł Banasik. 


Gmina Miasta Lipna otrzymała na cel w ramach projektu "Zdalna Szkoła" środki finansowe w kwocie 69.600 zł.

źródło Urząd Miejski w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA