Zamknij
REKLAMA

Gminy otrzymają wsparcie na drogi z budżetu powiatu

14:03, 11.05.2020 | M.J
Skomentuj
fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 postawiła wszystkich w nowej rzeczywistości. Plany, założenia czynione na przełomie roku wszyscy musimy w tej chwili zweryfikować. Z nową rzeczywistością, szczególnie w zakresie prowadzonych, czy planowanych inwestycji mierzą się także samorządy gminne. Zwiększone wydatki na szkoły i brak dochodów w wyniku zahamowania gospodarki w związku z epidemią także dla gmin z terenu powiatu lipnowskiego nie rokują najlepiej.

W związku, z tym wychodząc naprzeciw potrzebom samorządów gminnych w sztandarowych inwestycjach, jakimi są inwestycje drogowe Starosta Lipnowski wraz z Zarządem Powiatu w Lipnie rekomendował Radzie Powiatu w Lipnie udzielenie dotacji na takie inwestycje dla siedmiu gmin. Przy przychylności Rady umowy zostaną podpisane z gminami: Lipno, Miasto Lipno, Dobrzyń n Wisłą, Bobrowniki, Kikół, Wielgie i Tłuchowo. Zarekomendowana przez Zarząd Powiatu w Lipnie zostanie pomoc w wysokości 55 tys. zł dla każdej z gmin na wskazane przez nich inwestycje na drogach gminnych.

- Wszyscy jesteśmy samorządowcami, dla każdego z nas z osobna i wszystkich razem najważniejszym powinno być działanie na rzecz naszych mieszkańców. Mieszkaniec gminy, to też mieszkaniec powiatu, to te same osoby, którym chcemy zapewnić dobry, bezpieczny dojazd do pracy, szkoły, lekarza, sklepu. Lepsze drogi gminne to także, w perspektywie, możliwość rozbudowy sieci połączeń autobusowych, likwidacja miejsc, gdzie transport publiczny nie dociera, to ułatwienie dostępu do ośrodków gminnych i powiatowych. Mam nadzieję, że wsparcie, choć kierowane do gmin, przysłuży się i będzie realnie odczuwalne przez każdego, pojedynczego mieszkańca, bo każdy z nich jest dla mnie ważny - powiedział starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

mieszkaniec powiatumieszkaniec powiatu

2 0

A mieszkaniec gminy Chrostkowo i mieszkaniec gminy Skępe to nie jest mieszkańcem powiatu? 21:26, 11.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janisiewicz JerzyJanisiewicz Jerzy

0 0

Panie Starosto jeżeli ważny jest każdy mieszkaniec dla Pana to uważam że ja też i dwoje moich sąsiadów którzy mamy swoje posiadłości w Łochocinie i od pół roku właściciel zagrodził bramą nam dojazd do naszych własności i powiedział w ostatniej rozmowie że nie pozwoli nam dojechać. Nadmienić należy że dwoje innych właścicieli otrzymało klucze i mogą wjeżdżać, nawet przedstawiciel Energi dostaje klucz by spisywać nasze liczniki energetyczne.Płacimy od 25 lat podatki i proszę Pana Starostę o mediacje w naszej sprawie 21:57, 16.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA