Zamknij
REKLAMA

Szereg remontów na terenie lipnowskiej spółdzielni [zdjęcia]

16:40, 09.03.2020 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
Wyremontowanych zostało między innymi kilka chodników. /fot. Marcin Jaworski

Wraz z rozpoczęciem roku Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie rozpoczęła remonty na swoim terenie. Już pojawiły się nowe chodniki i wyremontowane klatki schodowe, ale to nie koniec. Lista zadań jest długa. 

Każdego roku Spółdzielnia Mieszkaniowa w swoim budżecie remontowym przeznacza wiele środków na wykonywanie remontów oraz nowe inwestycje. W tegorocznym budżecie zaplanowanych jest wiele zadań remontowych, niektóre z nich już udało się zakończyć. Wszystko po to, aby mieszkańcom żyło się lepiej. Co zatem mają w planach władze spółdzielni, a co już udało się zrobić?

Remonty elewacji i klatek schodowych

Rozpoczęto remont w blokach Jagiellonów 5-9, związany z naprawą i ociepleniem cokołu wraz z wymianą 16 sztuk okien piwnicznych i likwidacją pozostałych oraz naprawą opaski wokół budynków. Wykonano remont klatek schodowych wraz z wymianą drzwi  do piwnic, wymianą grzejników oraz uporządkowaniem instalacji teletechnicznej w blokach: Sikorskiego 7, Reymonta 8, 3 Maja 10, 3 Maja 16, Korczaka 1, Korczaka 3. W trakcie remontu są klatki w blokach: Korczaka 2 oraz Tłuchowo - ulica Spółdzielcza 4 i 6.

Remonty chodników i parkingów

Niedawno zakończone zostały remonty schodów przy blokach Sikorskiego 4, 5 i 10. Wyremontowano chodzik oraz krawężniki przy bloku Sikorskiego 2, a także chodnik i schody przy bloku Sikorskiego 13. Remontu doczekał się parking przed blokiem Jagiellonów 5-6. Z kolei przy bloku Korczaka 1 powiększono parking i wyremontowano drogę dojazdową.

Modernizacja instalacji C.O. i C.W.U.

Po zakończeniu sezonu grzewczego planowana jest modernizacja instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Dokładnie mowa tu o wymianie zaworów i głowic przy grzejnikach oraz zaworów podpionowych w pionach świecowych w blokach: Reymonta 3, 11go Listopada 4a, Sikorskiego 2, Sikorskiego 3, Sikorskiego 8, Sikorskiego 9, Sikorskiego 13, Sikorskiego 14, Jagiellonów 5, Jagiellonów 6. Planowany jest także montaż podpionowych zaworów cyrkulacyjnych MTCV na pionach CWU w blokach: Mickiewicza 35/39, Reymonta 1, Reymonta 3, Jagiellonów 5 i Jagiellonów 6.

Roboty różne

Oczywiście na terenie całej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie odbywać się będą bieżące remonty dachów, a także pojawi się oznakowanie pionowe i poziome (w tym miejsc dla niepełnosprawnych). Doposażone zostaną place zabaw na osiedlu Jagiellonów i Sikorskiego. Cztery nowe stanowiska pojawią się także przy siłowni zewnętrznej na osiedlu Jagiellonów. Przy blokach w Tłuchowie staną cztery nowe lampy.

- Przetarg na wszystkie prace remontowe rozstrzygnęliśmy już w ubiegłym roku, dzięki temu ceny zaoferowane przez wykonawców, wydaje mi się, że są niższe, niż gdybyśmy zrobili to w okresie letnim. Część prac już rozpoczęliśmy, niektóre zostały zakończone. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem - powiedział nam Maciej Kmita, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie.

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SmSm

1 0

Il spółdzielnia zapłaciła terazliono za te wychwalanie w niebiosy.. 20:31, 10.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone