Zamknij
REKLAMA

Policyjne duety trenowały w Lipnie [zdjęcia + wideo]

16:50, 06.03.2020 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
Psy policyjne z całego województwa brały udział w szkoleniu, które odbywało się w Lipnie. /Fot. Marcin Jaworski

Rozumieją się bez zbędnych słów. Muszą na sobie polegać, mieć zaufanie do partnera i działać bez wahania. By osiągnąć najwyższy poziom harmonii są nierozłączną parą i trenują zawsze w duecie. W patrolu czy na zabezpieczeniu wzbudzają respekt i zainteresowanie. To służba dla wybranych, którzy mają do niej serce.

Policjanci ze swoimi czworonożnymi partnerami w ostatni piątek (29.02.2020) zjechali do Lipna by odbyć wspólny trening. Było to czwarte z cyklu szkoleń, które organizowane są w województwie kujawsko-pomorskim dla przewodników psów służbowych i ich podopiecznych. Pary trenują by osiągnąć harmonię i zrozumienie, które są niezbędne w przypadku trudnych, dynamicznych zdarzeń. Wspólny trening pomaga także wymienić doświadczenia, ujednolicić taktyki działań i poprawić współdziałanie w pododdziale.

Po omówieniu przebiegu szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie właściwy trening psich umiejętności odbył się w Lipnowskiej PUK Arenie. Głównymi blokami szkolenia było posłuszeństwo i obezwładnianie niebezpiecznych osób. Odbył się także trening dla psów specjalnie szkolonych do poszukiwania narkotyków. Na torze crossowym przewodnicy ze swymi podopiecznymi trenowali w warunkach symulowanego pościgu policyjnego za agresywnym pozorantem. Trening odbył się z wykorzystaniem broni automatycznej aby odczulać psy na huk wystrzałów i minimalizować ich ewentualny, związany z tym strach w realnej sytuacji.

Służba z psem policyjnym to dla wybranych, którzy się na nią decydują często przygoda życia. Specyfika tej pracy wymaga nie tylko specjalnych umiejętności. Przewodnicy mówią, że trzeba mieć do tego serce.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone