Zamknij
REKLAMA

Kolejna inwestycja. Tym razem nad jeziorem pojawi się...

10:00, 16.01.2020 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Michał Lewandowski

Władze Powiatu od kilku lat rozbudowują kompleks sportowo-rekreacyjny przy Zespole Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem. 

W 2014 roku zmodernizowane zostało stare szkolne boisko, na miejscu którego powstał nowoczesny kompleks boisk, w skład którego wchodzi pełnowymiarowe boisko piłkarskie o nawierzchni naturalnej (trawiastej), boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej, na którym z powodzeniem można uprawiać takie dyscypliny sportowe jak siatkówka, piłka ręczna czy koszykówka. Powstała także bieżnia wokół boiska piłkarskiego, skocznia do skoku w dal oraz miejsce do rzutu dyskiem, młotem lub oszczepem.

Kolejną inwestycją, która miała przyciągnąć szkoły, kluby i stowarzyszenia organizujące różnego rodzaju obozy sportowe była, adaptacja część byłego internatu który zagospodarowano na nowoczesny Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy dysponujący obecnie 44 miejscami sypialnianymi.

Widząc rosnące zainteresowanie skępskimi obiektami, władze powiatu podjęły decyzję o budowie 60 metrowego pomostu na Jeziorze Wielkim, altan rekreacyjnych mogących pomieścić ok. 400 osób oraz dużej sceny. Od momentu ich powstania odbyło się tam wiele imprez integracyjnych oraz o charakterze lokalnym i powiatowym.

W tegorocznym budżecie zaplanowano kolejną inwestycję mającą na celu rozbudowanie już istniejącego kompleksu – budowę boiska do piłki siatkowej plażowej wraz z zapleczem sanitarnym, na którą zabezpieczyliśmy kwotę 50.000,00zł.

- Cieszę się, że podejmowane przez nas decyzje, co do rozbudowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Skępem okazały się trafione i nasze obiekty cieszą się wielkim zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców ale także szkół i klubów z całej Polski, które chętnie organizują u nas obozy sportowe. Mam również nadzieję, że nowe boiska do piłki plażowej wpiszą się w ten trend i już wkrótce w Skępem będzie można oglądać zmagania siatkarzy - Krzysztof Baranowski.

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

nicknick

0 1

poprawcie podłoże wokół molo, bo w wodzie pełno gałęzi 11:27, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oloolo

0 0

A pozwolenie wodnoprawne jest? 18:08, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone