Zamknij
REKLAMA

Radni przyjęli budżet na 2020 rok. Pożegnano także Ewę Charyton

17:15, 02.01.2020 | M.J.
Skomentuj Podczas ostatniej sesji pożegnano dyrektor Ewę Charyton. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Na zakończenie roku 2019 radni Rady Miejskiej w Lipnie podejmowali uchwałę przyjmującą projekt budżetu miejskiego na rok 2020.

Projekty budżetu oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej zostały zaopiniowane pozytywnie przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Bydgoszczy. Za przyjęciem budżetu zaproponowanym przez burmistrza Pawła Banasika było dziewięcioro radnych: Maria Bautembach, Czesław Bykowski, Zbigniew Janiszewski, Dariusz Kamiński, Kamil Komorowski, Grzegorz Koszczka, Sebastian Lewandowski, Wojciech Maciejewski oraz Anna Sawicka-Borkowicz. Przeciw opowiedziała się radna Anna Domeradzka. Od głosu wstrzymali się Wiesława Tyfczyńska i Jerzy Orzdżyński. W głosowaniu udziału nie brali Jakub Klaban, Miłosz Makowski i Zbigniew Napiórski. 

Co ciekawe, w głosowaniu dotyczącym projekt uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Lipna na lata 2020–2026 "za" głosowali wszyscy radni, oprócz nieobecnych oraz Anny Domeradzkiej, która wstrzymała się od głosu.

Podczas ostatniej sesji przedstawiciele władz samorządowych miasta Lipna pożegnali odchodzącą na emeryturę Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie - Panią Ewę Charyton. Podczas uroczystego pożegnania, w kierunku Dyrektor Ewy Charyton popłynęły podziękowania oraz wyrazy wdzięczności za wieloletnią współpracę oraz liczne inicjatywy, które wpłynęły na poprawę standardu i budowę pozytywnego wizerunek biblioteki w środowisku lokalnym.

Obecnie nie wiadomo czy na stanowisko dyrektora lipnowskiej książnicy zostanie powołana nowa osoba, ponieważ w planach jest połączenie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Centrum Kulturalnego w jedną jednostkę.

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Praca praca pracaPraca praca praca

3 0

Pan Burmistrz musi mieć bardzo ciężką pracę i nie dosypiać, takie zmęczone oczy.. 07:48, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA