Zamknij
REKLAMA

Jeden bez uprawnień, a drugi pijany...

22:28, 20.12.2019 | M.J.
Skomentuj fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Codzienne policyjne kontrole eliminują z ruchu osoby, które stwarzają zagrożenie. Tym razem w ręce policjantów wpadli kierujący autami. Jeden nietrzeźwy a drugi z cofniętymi uprawnieniami do kierowania.

Policjanci lipnowskiej drogówki pełniący służbę na terenie Tłuchowa, chcieli we wtorek (17.12.2019) zatrzymać do kontroli citroena. Gdy jednak dali znak do zatrzymania kierujący skręcił w boczna uliczkę. Policjanci udali się za nim i po zatrzymaniu pojazdu podjęli kontrolne czynności.

Okazało się, że kierujący autem 60-latek decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Wobec powyższego mieszkańcowi gm. Tłuchowo zgodnie z art. 180 a Kodeksu Karnego grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat.

[ZT]5178[/ZT]

Dwa przestępstwa popełnił natomiast prawdopodobnie mieszkaniec gm. Dobrzyń nad Wisłą, którego zatrzymali policjanci z miejscowego posterunku policji. Otrzymali oni informacje, że sharana ma prowadzić nietrzeźwy. Po zidentyfikowaniu pojazdu funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych dając znak do zatrzymania auta. Kierujący nie miał jednak zamiaru tego uczynić i przyspieszył chcąc uciec policjantom. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów został jednak zatrzymany.

Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Pobrano krew do badań, aby określić jego zawartość w organizmie. Jeśli podejrzenia policjantów o nietrzeźwości mężczyzny potwierdzą się odpowie on za dwa przestępstwa.

Kierowanie po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178 a Kodeksu Karnego jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może także wydać zakaz prowadzenia pojazdów oraz nakazać zapłatę pięciotysięcznego świadczenia pieniężnego.

Zgodnie natomiast z art. 178 b tego kodeksu, kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA