Zamknij
REKLAMA

Coroczny weekend cudów także w Lipnie! [zdjęcia]

10:40, 19.12.2019 | M.J.
Skomentuj W akcję oprócz wolontariuszy włączył się także wolontariat z SP nr 2 oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. /fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Po raz kolejny przed świętami w całej Polsce prowadzona była "Szlachetna Paczka", czyli akcja stowarzyszenia Wiosna, mająca na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Polacy z roku na rok co raz chętniej włączają się do pomocy drugiemu człowiekowi. 

Od kilkunastu lat, także na terenie naszego powiatu działa grupa wolontariuszy "Szlachetnej Paczki". Także w tym roku grupie z naszego regionu, na czele z liderem Małgorzatą Filbrandt udało się pomóc 41 rodzinom. Na ten cel pracowało 23 wolontariuszy i sześć osób wspierających, a także wolontariat ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnie wraz z opiekunami oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie. Nie można oczywiście zapomnieć o najważniejszych, czyli darczyńcach którzy otworzyli swe serca.

Sztab "Szlachetnej Paczki" regionu lipnowskiego tradycyjnie znajdował się w budynku byłego gimnazjum, a obecnie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnie. Tam wolontariusze przygotowywali paczki dla potrzebujących. Tradycyjnie przybyła także ciężarówka z darami z magazynu głównego. Wolontariuszy odwiedził burmistrz Paweł Banasik.

- Każda edycja Szlachetnej Paczki jest podobna, jeśli chodzi o założenia i standardy, które musimy utrzymać, ale też każda edycja jest inna w kwestii rodzin, do których docieramy. Dołączają do nas cały czas nowe osoby i to uważam za sukces. Nasze szeregi zasilają na przykład osoby, które wcześniej, w latach ubiegłych były darczyńcami. Włączają się także osoby, które niegdyś same były dotknięte przez los, a teraz chcą pomagać innym. To pokazuje, że Szlachetna Paczka łączy ludzi. Granica pomiędzy dobrą i złą sytuacją życiową jest bardzo cienka. Wystarczy jakiekolwiek zdarzenie losowe i sami możemy potrzebować pomocy - powiedziała nam Małgorzata Filbrandt, lider Szlachetnej Paczki na naszym terenie.

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA