Zamknij

Mamy dla Was czujki dymu i czadu. Sprawdźcie!

16:35, 17.12.2019 M.J. Aktualizacja: 22:03, 17.12.2019
Skomentuj Fot. nadesłane/Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki Fot. nadesłane/Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
reo

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Janusz Halak kontynuują kampanię edukacyjno-informacyjną na temat zagrożeń związanych z możliwością zatrucia tlenkiem węgla.

Celem kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz w domach jednorodzinnych. W ramach kampanii, za pośrednictwem lokalnych mediów, m.in. bezpłatnie przekazane zostaną czujki, które trafią do kilkuset rodzin z naszego regionu.

Działając wspólnie z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim i Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, mamy dla Państwa czujki. Aby otrzymać jedną z nich, wystarczy odpowiedzieć na bardzo proste pytanie: Jaki zapach ma czad, zwany „cichym zabójcą”?

Odpowiedzi wraz z danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, nr tel.) prosimy wysyłać na adres: [email protected]

Dwanaście osób, które jako pierwsze poprawnie odpowiedzą na pytanie, otrzymają od nas czujkę dymu i tlenku węgla. Na odpowiedzi czekamy do 20 grudnia, do godziny 17.00. Z osobami, które zwyciężyły skontaktujemy się telefonicznie. Zachęcamy do udziału w konkursie!

- Po raz czwarty na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prowadzimy akcję „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Staramy się uświadamiać mieszkańcom jak wielkim zagrożeniem jest „cichy zabójca”, jakim jest czad. Niestety, mamy w województwie jeszcze wiele budynków, w których możliwość występowania zagrożeń związanych z czadem jest bardzo duża – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

W okresie jesienno-zimowym, w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla.

- Czad nie na darmo nazywany jest „cichym zabójcą”, ponieważ jest on całkowicie niewyczuwalny przez nasze zmysły. Nie jest możliwe wykrycie tlenku węgla bez specjalnego urządzenia. Dlatego czujka tlenku węgla świetnie sprawdzi się m.in. w mieszkaniach i domach. Zakupione przez nas urządzenia, to czujki dwufunkcyjne, które wykrywają zarówno dym, jak i tlenek węgla. Dzięki wyposażeniu w nie pomieszczeń, w których przebywają ludzie, możemy uchronić życie i zdrowie swoje oraz najbliższych – mówi nadbryg. Janusz Halak.

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%