Zamknij
REKLAMA

Świętowano piękny jubileusz w gminie Lipno [zdjęcia]

23:30, 07.12.2019 | M.J.
Skomentuj Uczestnicy uroczystości wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Wyjątkowa uroczystość odbywał się w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Radomicach. Tam 21 par z terenu gminy Lipno, które dożyły 50 lat w małżeństwie, otrzymało medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jubilaci zostali uhonorowani medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Lipno Andrzej Szychulski w asyście zastępcy Kazimierza Mątowskiego i sekretarza gminy Krzysztofa Milaka. Medale otrzymało 21 par, byli to Państwo: Alina i Jan Badura, Barbara Marianna i Antoni Bogdan Balińscy, Danuta i Jan Celmer, Teresa i Jan Mieczysław Chojnaccy, Wiesława i Kazimierz Czachorowscy, Krystyna Urszula i Kazimierz Damazy Gajtkowscy, Danuta Hanna i Eugeniusz Ryszard Grochoccy, Maria Jadwiga i Kazimierz Jagielscy, Marianna i Kazimierz Kieleccy, Mirosława i Jan Kijewscy, Elżbieta i Jan Kosińscy, Stefania i Ryszard Maciejewscy, Stanisława i Bernard Pietruszewscy, Janina i Janusz Pilewscy, Genowefa Teresa i Henryk Plisińscy, Barbara i Jan Stanisław Prykowscy, Zofia i Jan Stawiccy, Wiesława i Leszek Wesołkowscy, Anna Wiesława i Stanisław Wiśniewscy, Jadwiga i Józef Wiśniewscy, Henryka i Jan Franciszek Wojciechowscy.

[ZT]5130[/ZT]

Była to wyjątkowo podniosła i wzruszająca chwila dla Jubilatów, ich rodzin i władz samorządowych. Nie zabrakło również wspaniałego tortu, symbolicznej lampki szampana oraz poczęstunku. Wzruszeniom i gratulacjom dla odznaczonych par nie było końca. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili uczniowie z Zespołu Szkół w Radomicach pod kierunkiem Bożeny Witkowskiej i Mirosławy Kownackiej.

źródło Urząd Gminy w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA