Zamknij
REKLAMA

Nieodpowiedzialnych kierowców wciąż nie brakuje...

12:37, 25.11.2019 | M.J.
Skomentuj
fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Kłopoty będą mieli kolejni kierowcy, którzy złamali prawo. W piątek policjanci zatrzymali mężczyznę, który złamał sadowy zakaz prowadzenia pojazdów i innego, który stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości. W sobotę i niedzielę w ręce policjantów wpadli nietrzeźwi kierowcy.

Policjanci ruchu drogowego i prewencji codziennie czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie powiatu. Często eliminują z dróg nieodpowiedzialnych kierowców. Niestety są tacy, którzy decydują się na kierowanie nawet mimo wydanego im zakazu sądowego prowadzenia pojazdów.

Policjanci lipnowskiej drogówki, w piątek (22.11.2019), w nocy, w Złotopolu zatrzymali do kontroli fiata punto. Okazało się, że kierującego nim 48-latka obejmuje taki właśnie zakaz. Za jego złamanie mieszkańcowi gm. Lipno grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia w Radomicach funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu peugeotem 29-latkowi, który w obszarze zabudowanym pędził ponad 100km/h. Mężczyzna nie po raz pierwszy będzie ponosił konsekwencje z tytułu przekroczenia prędkości. Oprócz utraty prawa jazdy na trzy miesiące grozi mu także grzywna.

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierujący motorowerem, zatrzymany przez policjantów w sobotę (23.11.2019) w miejscowości Chełmica Duża. Jechał w tym stanie na jednośladzie bez kasku ochronnego. Funkcjonariusze zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku aktualnych badań technicznych. Oprócz grzywny za wykroczenia czeka go wyrok sądowy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec gm. Fabianki musi liczyć się także z koniecznością zapłaty wysokiego świadczenia pieniężnego.

Dziś w nocy (25.11.2019) policjanci z Posterunku Policji w Skępem otrzymali informację, z której wynikało, że kierujący oplem mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali go do kontroli, która potwierdziła te podejrzenia. Już podczas rozmowy funkcjonariusze poczuli alkohol od 53-latka. Okazało się, że ma go w organizmie blisko 3 promile!

Mężczyzna próbował także zataić przed funkcjonariuszami brak uprawnień do kierowania, tłumacząc, ze zgubił dokument. Kontrola w systemach policyjnych ujawniła jednak, że nie posiada prawa jazdy kat. B. Mieszkaniec Skępego usłyszy w krótce zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, oraz kierowania bez wymaganych uprawnień.

autor: podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA