Zamknij
REKLAMA

Ewakuowano kilka szkół w powiecie lipnowskim!

13:56, 24.10.2019 | M.J.
Skomentuj
fot. KPP w Lipnie
REKLAMA

Przez cały tydzień trwają ćwiczenia ewakuacyjne w placówkach szkolnych i przedszkolnych na terenie powiatu lipnowskiego. Organizator ćwiczeń firma Drwal oraz strażacy i policjanci dbają o sprawny przebieg akcji i realizację założeń.

Wszystkie służby ratunkowe wiedzą, jak ważna jest szybka ewakuacja ludności i opuszczenie zagrożonego terenu. Podczas akcji dla ratowników najważniejsze jest opanowanie, wiedza, zapanowanie nad tłumem i wybuchami paniki. Ważne jest przekazywanie jasnych krótkich komunikatów i zrozumiałych gestów. Profesjonaliści, którzy na co dzień starają się zapanować nad niebezpiecznymi zdarzeniami zdają sobie jednak sprawę, że dla ich uczestnika zachowanie „zimnej krwi” jest często trudne, bo w grę wchodzą wówczas ogromne emocje.

Aby ułatwić przeprowadzanie akcji ratowniczych i ewakuacji budynków, co roku podmioty odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa starają się przeprowadzać ćwiczenia, które pomagają wytworzyć pozytywne nawyki i uświadomić jak ważne jest w takich sytuacjach sprawne i skuteczne działanie.

W ciągu tego tygodnia kilka akcji ewakuacyjnych w placówkach oświatowych przeprowadziła firma Drwal we współpracy ze Strażą Pożarną i Policją.

Specjaliści uczą odpowiedniego zachowania się podczas ewakuacji i uczulają na ścisłe wykonywanie poleceń służb ratunkowych.

Akcje przeprowadzone w tym tygodniu w Tłuchowie i Mysłakówku (22.10.2019), Dobrzyniu nad Wisłą (23.10.2019) oraz w Lipnie (24.10.2019) świadczą o pozytywnych efektach prowadzonych ćwiczeń, bo specjaliści oceniają, że przebiegły one bardzo sprawnie.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA