Zamknij
REKLAMA

Lipnowscy policjanci zapraszają do rejestracji w bazie DKMS

17:16, 02.10.2019 | M.J.
Skomentuj
Oficer prasowy KPP w Lipnie, podkom. Małgorzata Małkińska zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w akcji. /fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

W przyszłym tygodniu obchodzony jest Dzień Dawcy Szpiku. Komenda Powiatowa Policji w Lipnie postanowiła włączyć się w to szczytne dzieło ratowania ludzkiego życia i 11 października (piątek) organizuje u siebie rejestrację potencjalnych dawców. Przyjdź, zarejestruj się, uratuj życie!

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI.

Wystarczy zgłosić się 11 października (piątek) do Komendy Powiatowej Policji w Lipnie w godzinach 9.00-15.00, (ul. Platanowa 1) i mieć ze sobą dokument tożsamości. Na miejscu chętni wypełniają formularz zgłoszeniowy i pobierany jest wymaz ze śluzówki policzka a następnie dane wszystkich potencjalnych dawców komórek macierzystych wraz z typowaniami HLA przekazywane są do centralnego polskiego rejestru CRNDSiK Poltransplant, a także w formie zanonimizowanej (numer Dawcy, typowania HLA, wiek, płeć) do bazy światowej i rejestrów międzynarodowych, gdzie dostępne są dla wszystkich chorych z całego świata. Jeśli nasz chorujący bliźniak genetyczny będzie potrzebował pomocy, dzięki naszym komórkom możemy uratować mu życie. Więcej informacji można znaleźć za stronie fundacji DKMS. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku, posiada status organizacji pożytku publicznego. Misją Fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. 

Zapraszamy do włączenia się do akcji. Przyjdź, zarejestruj się, uratuj życie.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AsiaAsia

1 0

Super, brawo!!!! 22:20, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA