Zamknij
REKLAMA

Przed nami kolejne zmagania sołtysów. Emocji nie zabraknie!

14:29, 02.07.2019 | M.J.
Skomentuj
W tym roku także nie zabraknie dobrej zabawy. /fot. archiwum TL
REKLAMA

Przed nami kolejna edycja "Sołtysiady", która w tym roku odbędzie się w Bobrownikach. Jest to imprezy organizowana przez Powiat Lipnowski, gminę Bobrowniki oraz Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Lipno. Tradycyjnie nie zabraknie dobrej zabawy, zatem zapraszamy już w najbliższą sobotę, 6 lipca do Bobrownik.

Głównym punktem każdej Sołtysiady jest turniej sołtysów. W tym roku przedstawicieli sołectw zobaczymy w następujących konkurencjach: Przeciąganie liny drużynowo, sołtysowy rekrut drużynowo (delegacja 5 osób, sołtysi zakładają wodery biegną do słupka zakładają maski, zdejmują je biegną  w woderach do linii start zmiana), sołtyso - snajper indywidualnie (każdy sołtys oddaje trzy strzały do tarczy z paintballa), sołtysowy ślizg drużynowo (wyścigi na nartach), ringo indywidualnie (sołtysi rzucają do planszy kółkiem, suma wyników z trzech rzutów), skacowany sołtys drużynowo (delegacja 5 osób, sołtysi w alkogoglach biegną slalomem do wiadra z wodą nabierają kubek i przenoszą do linii startu gdzie wlewają w pustego kubełka, wygrywa drużyna która ma więcej wody po zakończeniu biegu przez wszystkich z delegacji na linii startu), fundusz sołecki indywidualnie (sołtysi szukają monet w basenie z mętna wodą), wyścigi do PSZOK-u drużynowo (sołtysi kulają oponę na wyznaczonej trasie) oraz rekord na wozie (w 2018 roku weszło 65 osób).


Program Sołtysiady:

16.00 – uroczyste rozpoczęcie 

16.05 – występy lokalnych artystów: Gm. Bobrownik

17.00 – turniej – prowadzenie Stanisław Jagielski

 19.30 – występy lokalnych artystów:
- uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lipnie
* Wiktoria Dziubiel w piosence „Tajemniczy ogród”,
* Natalia Redecka w piosence „Sukcesu bliska”,
* Sandra Wnukiewicz w piosence  „Lubię spać”,
* Julia Drozdowska w piosence „Przetańczyć z tobą cała noc”
* Natalia, Wiktoria, Sandra w piosence „ Pamiętaj wtedy żeś szczęśliwy” oraz „Czadowych Rodziców mam”.

- Zespół „DOBRO” (Kinga, Natalia, Alicja, Mikołaj, Mateusz Dobrowolscy) ze Szkoły Muzycznej w Czernikowie- laureaci I miejsca Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej w Otwocku  w utworach  „ Nie ma jak dom” oraz „Biały latawiec”

 20.00 – ogłoszenie wyników Turnieju Sołtysów i wręczenie nagród  

20:30 – występ zespołu EXAITED

Zespół "Exaited" powstał w 2006 roku z inicjatywy Agnieszki Drewnickiej i Tomasza Sidoruka. W swojej dyskografii zespół ma 7 albumów i liczne przeboje, w tym m.in.: „Dziś ci to powiem”, „Tylko ciebie”, „Daj, daj, daj”, „Pokochaj mnie jeszcze raz”, „Nie unikaj”, „Będę”, „Kochać to nie grzech”, „Już mnie nie jarasz”, „Taka prawda” czy „Kawałek nieba”. Nagrał również piosenki z innymi wykonawcami, takie jak m.in. „W sercu mi graj” (w duecie z zespołem Akcent) i „Zakochaj się we mnie” (w duecie z kolegą redakcyjnym dla Polo TV, Maciejem Smolińskim). W 2015 roku, zespół Exaited razem z Maciejem Smolińskim wygrali XX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie 2015 w piosence Zakochaj się we mnie.

21.40 – zabawa taneczna przy muzyce zespołu Dawida Smolińskiego

24.00 - zakończenie.

 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA