Zamknij
REKLAMA

Od teraz busem PZTP wyjedziemy poza powiat

09:48, 19.06.2019 | M.J.
Skomentuj
Powiatowy Zakład Transportu Publicznego utworzy nowy przystanek w Oborach. /fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Podczas obrad VII sesji Rady Powiatu w Lipnie podjęto uchwałę Nr VII/60/2019 w sprawie zmiany Uchwały Nr XXIII/168/2012 Rady Powiatu w Lipnie z dnia 1 października 2012 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Lipnowski udostępnionych dla operatorów publicznego transportu zbiorowego i przewoźników wykonujących działalność w zakresie przewozu osób oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.

Zmiana przedmiotowej uchwały dotyczyła załącznika zawierającego wykaz przystanków i spowodowana była koniecznością ustanowienia nowego przystanku komunikacyjnego w ciągu drogi powiatowej nr 2137C /Obory/ - gr. pow. – Wildno – Lipno. Nowy przystanek został utworzony w miejscowości Obory.

Zamysłem władz powiatowych w dokonaniu tej zmiany było przede wszystkim umożliwienie i ułatwienie mieszkańcom Powiatu Lipnowskiego dotarcia do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach - zachwycającego miejsca znanego z cudownych nawróceń i uzdrowień, położonego na uboczu, urzekającego religijnym klimatem i wielowiekową historią. Obory przyciągają ludzi z różnych stron Polski, którzy przyjeżdżają nie tylko, by zwiedzać i  zachwycać się kolejną budowlą sakralną, ale by żarliwe się modlić, dlatego do tak wspaniałego miejsca znajdującego się tak blisko nas musi być ogólny i prosty dostęp. Dzięki tej zmianie będzie możliwość dojazdu do Klasztoru w Oborach za pośrednictwem taboru Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie.

- Wierzę, że wprowadzone zmiany będą odebrane pozytywnie przez wielu mieszkańców naszego Powiatu, gdyż zostały one wprowadzone zgodnie z prośbami społeczności powiatowej i mają na celu m.in. ułatwienie dostępu do dóbr kultury. Chcemy aby PZTP w Lipnie jak najlepiej służyło naszym mieszkańcom dlatego w miarę możliwości staramy się unowocześniać i uatrakcyjniać ofertę naszego powiatowego transportu, tak aby mogły z niego czerpać korzyści osoby w każdym wieku, zarówno młodzież, osoby dojeżdżające do pracy, jak i osoby starsze - powiedział starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA