Zamknij
REKLAMA

Radni podjęli decyzję dotyczącą drogi ekspresowej S10

09:41, 22.05.2019 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Marcin Jaworski

Dziewiątego maja 2019 roku odbyła się VI Sesja Rady Powiatu w Lipnie, na której została przyjęta uchwała w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do Stowarzyszenia „Droga Ekspresowa S10”.

Stowarzyszenie to jest dobrowolnym, samorządnym i trwałym zrzeszeniem gmin, powiatów i województw położonych przy drodze krajowej nr 10 na terenie całej Polski. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz obrona wspólnych interesów podmiotów będących członkami Stowarzyszenia. W szczególności stowarzyszenie to ma na celu inicjowanie, propagowanie, przygotowanie i realizację wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi współpracy samorządów na rzecz budowy drogi ekspresowej S10. Stowarzyszenie realizować będzie swoje cele poprzez m.in. reprezentowanie interesów jednostek samorządu terytorialnego na forum ogólnopaństwowym i międzynarodowym, podejmowanie inicjatyw, promowanie oraz aktywne popieranie wszelkich działań mających na celu budowę drogi ekspresowej S10.

Lipnowscy radni zdecydowali, że koniecznym jest zadbanie by interesy Powiatu Lipnowskiego były właściwie reprezentowane na forum publicznym.

- Dlatego też poprzez udział w pracach Stowarzyszenia będzie możliwość nakłonienia decydentów, by przebieg planowanej ekspresowej drogi S10 był zbieżny z interesami naszego powiatu i regionu. Reprezentując Powiat Lipnowski w Stowarzyszeniu podejmiemy wszelkie możliwe działania byśmy nie stali się jednostką peryferyjną na komunikacyjnej mapie Polski, by Nasze interesy były głośno i stanowczo przedstawione na forum tej nowopowstałej Wspólnoty - czytamy na stronie Powiatu Lipnowskiego.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

TybetowyTybetowy

1 0

Jak zaczną wysiedlać ludzi z domów pod budowę drogi, to będzie 4 wojna światowa. 20:52, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kierowca Kierowca

1 2

No w końcu bo przez tą wieś lipno to tragedia .Ale zapewne zaczym zatwierdzą projekt ,uruchomią przetarg ,i zaczną budowe to jeszcze z 10 lat upłynie 23:36, 22.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TojaToja

1 0

Na razie to jeszcze planów nie ma. Jeszcze dużo wody w Mieniu upłynie.
16:18, 28.05.2019


REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone