Zamknij
REKLAMA

Wsparcie powiatu lipnowskiego dla gmin na remonty dróg

15:39, 12.03.2019 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
Powiat lipnowski wsparł między innymi inwestycję związaną z remontem ulicy Ogrodowej w Lipnie. /fot. umlipno.pl

Podczas obrad IV sesji Rady Powiatu w Lipnie podjęto decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego dla trzech gmin z terenu Powiatu Lipnowskiego w łącznej kwocie 350 000,00 zł. 

W ramach samorządowej solidarności Radni postanowili przyznać pomoc finansową z budżetu Powiatu Lipnowskiego w formie dotacji celowej dla:

- Gminy Miasta Lipna w wysokości 100 000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ulicy Ogrodowej położonej w mieście Lipnie”, na mocy Uchwały Nr IV/26/2019 Rady Powiatu w Lipnie,

- Gminy Bobrowniki w wysokości 100 000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej Nr 170410C Polichnowo-Gnojno”, na mocy Uchwały Nr IV/27/2019 Rady Powiatu w Lipnie,

- Gminy Kikół w wysokości 150 000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej Nr 170101C Osówka – Gr. Gminy – Walentowo – Niedźwiedź – Hornówek – etap II” położonej w miejscowościach Trutowo i Hornówek, na mocy Uchwały Nr IV/28/2019 Rady Powiatu w Lipnie.

Władze Powiatu corocznie starają się wesprzeć inwestycje drogowe gmin z terenu powiatu i dążą do tego, by pomoc ta była jak najbardziej odczuwalna dla społeczności lokalnej, której dobro mają przede wszystkim na uwadze.

Radni starają się realizować nie tylko swoje inwestycje, ale też w miarę możliwości wspierać gminy w realizacji bardzo potrzebnych i kosztownych inwestycji, jakimi  są prace związane z budową i przebudową dróg. Przeprowadzenie w/w zadań wpłynie z całą pewnością na poprawę jakości i komfortu podróży, ale przede wszystkim na wzrost bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych na drogach, co jest kwestią priorytetową w dążeniu do poprawy infrastruktury drogowej, zarówno na drogach gminnych, jak i powiatowych.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone