Zamknij
REKLAMA

To jedna z najważniejszych inwestycji w bieżącym roku

14:33, 12.03.2019 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
Budynek Szkoły Podstawowej nr 3 nie był modernizowany od wielu lat. /fot. umlipno.pl

Trwają pracę związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie. Inwestycja obejmuje cały budynek SP, tzn. budynek główny wraz z łącznikiem oraz salą gimnastyczną.

Zakres prac w ramach projektu obejmuje m.in: docieplenie ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie ścian piwnic i ścian fundamentowych, ocieplenie stropodachu, demontaż starych obróbek blacharskich i podokienników zewnętrznych, rynien i rur spustowych, krat okiennych, modernizacja systemu c.o., w tym wymianę istniejącego węzła ciepła, grzejników i rur instalacji c.o., budowę instalacji fotowoltaicznej na płaskim dachu budynku oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED. Realizacja projektu ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji CO2 poprzez termomodernizację budynku użyteczności publicznej. Wykonawcą zadania jest firma INSTALBUD, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przetargu.

Umowę o dofinansowaniu projektu o wartości 1 414 660,81 zł (wartość całkowita projektu to 1 664 306,84zł) podpisał w zeszłym roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

źródło Urząd Miejski w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone