Zamknij
REKLAMA

Mieszkaniec Krojczyna udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy

00:54, 08.01.2019 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj

Do obywatelskiego ujęcia doszło w piątek (04.01.2019) w Krojczynie. Mieszkaniec wsi nie został obojętny, gdy zobaczył jak zataczający się mężczyzna wsiada do auta. Być może zapobiegł w ten sposób tragedii na drodze.

W piątek (04.01.2019) po 12.00 mieszkaniec Krojczyna zauważył mężczyznę, który chwiejąc się na nogach wsiadł do corsy i próbował odjechać spod sklepu w tej miejscowości. Postanowił interweniować podejrzewając, że kierujący jest nietrzeźwy lub wymaga pilnej pomocy ze względu na stan zdrowia.

Po kilku metrach zatrzymał kierującego i odebrał mu kluczyki do opla a następnie wezwał na miejsce policjantów.

Jego obawy potwierdziły się. Po przebadaniu przez funkcjonariuszy okazało się, że mieszkaniec gm. Dobrzyń nad Wisłą ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie z pewnością stanowił zagrożenie na drodze.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i nawet dwa lata więzienia. Musi się także liczyć z zapłatą wysokiego świadczenia pieniężnego.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Mala MiMala Mi

2 0

Brawo dla Pana???????????? Oby takich ludzi było więcej ,którzy widzą i reagują a nie udają , że nie ma problemu. 21:13, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone