Zamknij
REKLAMA

Ważna informacja dla mieszkańców. Urząd Miejski informuje...

08:03, 19.12.2018 | M.J.
Skomentuj
REKLAMA

W związku z początkiem pory zimowej Urząd Miejski w Lipnie apeluje do mieszkańców o parkowanie samochodów w miejscach, w których nie będą one kolidowały z prowadzeniem odśnieżania i wykonywaniem innych prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg i ulic.

Samochody zaparkowane na jezdni, a w szczególności na węższych ulicach miasta, znacznie utrudniają, a w niektórych przypadkach uniemożliwiają przejazd pługów i innych pojazdów prowadzących zimowe utrzymanie dróg i ulic.

Ponadto Urząd Miejski przypomina o obowiązkach jakie spoczywają na właścicielach, zarządcach i administratorach nieruchomości. Zgodnie z art. 5.ust. 1pkt. 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r (t. jedn. Dz. U. z 2018 r., poz. 1454) właściciel, zarządca lub administrator nieruchomości jest zobowiązany do uprzątnięcia błota, śniegu i lodu z chodników do niej przylegających. Za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

Jednocześnie właściciele, zarządcy lub administratorzy nieruchomości są zobowiązani do usuwania na bieżąco nawisów śniegu i sopli lodu z dachów, okapów, rynien i innych elementów budynków położonych w rejonie chodnika a także do usuwania z połaci dachowych zalegającego śniegu. Właściciele zobowiązani są ponadto do składowania odgarniętego śniegu tak, by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym jak i kołowym. Zabrania się wyrzucania śniegu, lodu na ulicę.

W przypadku niewywiązywania się z powyższych obowiązków przez właściciela, zarządcę lub administratora nieruchomości upoważnione do tego służby mają możliwość nałożenia kary na osobę winną zaniedbań.

źródło Urząd Miejski w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

AnonimAnonim

4 0

Dlaczego ulic pobocznych nigdy nie odśnieżają tylko główne przecież ludzie też tam mieszkaja 05:20, 20.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

babciababcia

2 0

Myślę, że największym problemem od wielu, wielu lat jest smog, który powodują stare piece i spalane w nich śmieci i złej jakości węgiel. Nie ma czym oddychać, zakopcone jest całe miasto aż do szpitala. Nie można otworzyć okien, bo smród wdziera się do mieszkania.Tym problemem powinien się zająć burmistrz w pierwszym rzędzie. 09:50, 22.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TojaToja

2 0

To nie burmistrz pali w starych piecach byle czym. Mieszkańcy miasta sami sobie stwarzają ten problem, którego rozwiązania żądają od władz. 11:15, 23.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IiiiiIiiii

0 1

Dlatego właśnie wprowadziłem się 10 km z dala od Kupna do lasu. A Wy się gruncie na wzajem *%#)!& 18:38, 25.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IiiiiIiiii

0 0

Trujcie miało być 18:40, 25.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA