Zamknij
REKLAMA

Kolejny autobus w Powiatowym Zakładzie Transportu Publicznego

13:12, 24.08.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Damian Siedlecki/Starostwo Powiatowe w Lipnie

Od momentu powołania do życia Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie, przedsiębiorstwo cały czas się rozwija, powiększając swój tabor oraz świadcząc coraz więcej usług dla mieszkańców Powiatu Lipnowskiego.

Coraz większe zainteresowanie usługami naszego przewoźnika skłoniło władze powiatu do zakupu kolejnego autobusu, tym razem dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest to bus - Mercedes Sprinter, który posiada 16 miejsc siedzących zwykłych oraz jedno przystosowane do bezpiecznego przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub wózków dziecięcych. Mercedes wyposażony jest w rampę ręczną do wprowadzania wózków, klimatyzację, ogrzewanie postojowe, tablice świetlne kierunkowe, kasę fiskalną, pneumatyczne zawieszenie dające możliwość regulacji wysokości podłogi zarówno podczas jazdy jak i postoju, umożliwiając swobodne wejście do pojazdu osobom starszym lub niepełnosprawnym ruchowo.

Nowy pojazd wykorzystywany będzie na ulicach miasta Lipna oraz będzie stanowił wsparcie dla obecnego taboru w godzinach szczytu na najbardziej obleganych trasach.

Autobus zakupiono w drodze przetargu, który wygrała firma PW „MGC” Mariusz Gruchel z Łazisk Górnych, oferując przedmiotowy pojazd w cenie 356.085,00zł.

- Cieszę się, że mieszkańcy zaufali nam i coraz chętniej korzystają z usług Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie. Cieszy mnie również kondycja finansowa zakładu, która daje możliwości rozwoju i zakupu nowego taboru. Warto również dodać, że od stycznia do końca lipca bieżącego roku z usług powiatowego przewoźnika skorzystało wiele osób. Zakład sprzedał 129.018 biletów jednorazowych oraz 3498 biletów miesięcznych, a nasze autobusy były wynajmowane na różnego rodzaju wyjazdy zorganizowane blisko 270 razy, co już jest wynikiem lepszym od ubiegłorocznego, ponieważ w całym roku 2017 autobusy wynajmowane były około 250 razy - Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone