Zamknij
REKLAMA

Kolejna inwestycja powiatu. Przekazano plac pod budowę pomostu

22:48, 04.06.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
Władze powiatu przekazały teren pod budowę wykonawcy. /Fot. Damian Siedlecki

We wtorek Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski wraz z Wicestarostą Lipnowskim Anną Smużewską przekazali plac budowy pod inwestycję związaną z budową pomostu do rekreacji i wypoczynku na Jeziorze Wielkim w Skępem, z zagospodarowaniem turystycznym i rekreacyjnym terenu poprzez budowę altan biesiadnych mogących pomieścić ponad 200 osób oraz sceny. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w przetargu firma IR-BUD Ireneusz Goławski z Wojcieszkowa.

Inwestycja zakłada budowę pomostu do rekreacji i wypoczynku, cumowania sprzętu pływającego oraz uprawiania wędkarstwa. Planowana jest budowa wolnostojącego, drewnianego pomostu, na który będą prowadziły dwa wejścia bezpośrednio z plaży. Pomost wpisany jest w plan prostokąta i usytuowany na granicy linii brzegowej. W ramach prac usunięte zostaną istniejące płyty betonowe pełniące funkcję umocnienia linii brzegowej

Wiaty i scena przeznaczone będą dla mieszkańców do rekreacji i wypoczynku, integracyjnych spotkań przy grillu czy ognisku. W celu wygodnego korzystania z wiat, będą one zadaszone, teren wewnątrz będzie utwardzony, a każda z wiat będzie wyposażona w oświetlenie.

Łączny koszt inwestycji opiewa na kwotę 883.878,29 zł brutto, a termin zakończenia prac planowany jest do 14 sierpnia br.

Jednocześnie informujemy, że zakończył się remont pierwszego z pięter budynku po byłym internacie przy Zespole Szkół w Skępem, w miejsce którego powstaje ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że w ostatnich dniach w ośrodku przebywali już pierwsi goście, którzy przybyli do naszego Powiatu na obchody 150-lecia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego pw. Świętej Trójcy w Lipnie.

Ośrodek dysponuje obecnie 16 pokojami mogącymi pomieścić 44 osoby. Wszystkie pokoje zyskały piękne wykończenie, położona została nowa instalacja elektryczna i hydrauliczna, wstawione zostały nowe meble. Dwa pokoje dysponują także swoimi łazienkami, natomiast pozostałe 14 posiada dostęp do łazienki wspólnej – wyposażonej w oddzielne boksy, w których znajdują się toalety, prysznice oraz umywalki.

Wartość tej inwestycji, wliczając w to pieniądze przeznaczone na pensje naszych pracowników, którzy wykonywali większość prac ogólnobudowlanych, wynosi blisko 500 tysięcy złotych.

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Mieszkaniec Mieszkaniec

1 1

Ten starosta to już chyba na głowę upadł z ta inwestycją, w skepem jest tak slaba infrastruktura drogowa że woła to o pomste do nieba, tyle środków utopić w coś co będzie slabo wykorzystane i bedzie niszczec z biegiem lat, co prawda drogi sa naprawiane w skepem obecnie ale jest jeszcze WIELE do zrobienia. Takie male miasto jak Skępe mogłoby rozwijać się w bardzo szybkim tempie, ale przecież są ważniejsze pomysly, chyba żeby starosta miał gdzie się bawić i chwalić swoimi pomysłami. Kiedy ta władza się zmieni i które to pokolenie będzie musiało prostować te wszystkie pomysły... Jako młody mieszkaniec ubolewam nad tym jak skępe zostaje w tyle z infrastrukturą... Jeszcze pare lat i znów zrobicie kawałek chodnika na al. 1go maja, a nowego asfaltu zero. 00:10, 05.06.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MatMat

1 1

Tak sie sklada ze drogi sa gminne a nie powiatowe i to Gmina ma je renontowac a nie Starostwo 09:46, 05.06.2018


MieszkankaMieszkanka

1 0

Drogi mieszkańcu zwróć się do swojego burmistrza to może Cię wysłucha i zacznie budować drogi i chodniki bo jak na razie to starosta buduje swoje drogi i nawet chodniki choć tych nie musiałby budować w każdej gminie. A jeśli chodzi o tą inwestycję to najpierw zorientuj się dokładnie i dopiero pisz te bzdury bo to robi Pan Starosta robi dla mieszkańców nie dla siebie bo on tam nie mieszka. To pierwszy Starosta który tyle robi dla mieszkańców powiatu. Podaj przykłady co zrobili inni. Pozdrawiam. 13:05, 05.06.2018


© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone