Zamknij
REKLAMA

Policjanci posadzili drzewa na stulecie niepodległości [zdjęcia]

15:41, 16.05.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Lipnie

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju organizowane są różne imprezy mające na celu uczczenie tego ważnego wydarzenia w dziejach historii Polski. Policjanci z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą, na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, wzięli udział w uroczystym sadzeniu drzew dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy.

W poniedziałek (14.05.2018), przy Dobrzyńskim Domu Kultury „ ŻAK”, odbyło się uroczyste sadzenie drzewek dla upamiętnienia 100-lecia niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, Pana Jacka Waśko, w uroczystościach wziął udział kierownik tamtejszego posterunku Policji mł. asp. Artur Gałczyński.

Uroczystość otworzył list Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza skierowany do władz Dobrzynia nad Wisłą. Następnie Pani Teresa Grzybowska, nauczycielka ze szkoły w Krojczynie, wygłosiła odczyt na temat odzyskania przez Polskę niepodległości z uwzględnieniem zagadnień dotyczących ziemi dobrzyńskiej. Szczególnie wzruszającym punktem programu był występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dyblinie przypominający trudną drogę Polski do upragnionej wolności.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs „Dumni z Polski”, którego celem było wzbudzenie u dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, przybliżanie im walorów ziemi ojczystej, jej bogatej historii, tradycji i kultury.

Punktem kulminacyjnym imprezy było uroczyste sadzenie drzewek, które upamiętniło obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W miejscu gdzie posadzono drzewka(miejsca zielone obok DDK „ŻAK)” wkopano także tablicę upamiętniającą to wydarzenie.

mł. asp. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone