Zamknij
REKLAMA

Majówka na drogach powiatu lipnowskiego [zdjęcia]

14:03, 09.05.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Lipnie

Policjanci z powiatu lipnowskiego realizowali zadania do akcji „Prędkość”, skierowanej na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę funkcjonariusze przykładają do przestrzegania przepisów w obszarze zabudowanym gdzie istnieje największe zagrożenie dla pieszych i innych pojazdów. Niestety kierowcy nadal nagminnie łamią przepisy dotyczące prędkości na drodze.

Policjanci lipnowskiej drogówki wykonywali wczoraj zadania do akcji „Prędkość”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi kierowców na konieczność przestrzegania ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym gdzie ze względu na zagęszczenie ruchu pieszego i kołowego zagrożenie bezpieczeństwa jest większe.

We wczorajszej akcji wzięło udział 8 policjantów ruchu drogowego. Skontrolowali oni 112 pojazdów. Działania mają przede wszystkim oddźwięk prewencyjny. Kierowcy widząc policjanta z radarem automatycznie zdejmują nogę z gazu. Niestety zdarzają się i mało odpowiedzialne zachowania. W sumie policjanci ujawnili 17 przekroczeń prędkości.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący saabem, który jadąc przez miejscowość Zaduszniki,  miał na liczniku 110km/h. Jak się okazało mieszkaniec gm. Wielgie prawo jazdy odebrał niecałe 3 miesiące temu. Niestety przekroczenie prędkości  w obszarze zabudowanym o ponad 60km/h obliguje policjantów do zatrzymania dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu. 19-latek stracił swój na co najmniej 3 miesiące.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone