Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy powiatu chętnie rejestrowali się podczas akcji dla Ani

22:09, 07.03.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. umlipno.pl

W Urzędzie Miejskim oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnie odbyła się akcja rejestrowania potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych „Dzień Dawcy Szpiku dla Ani i Innych”. Dzień wcześniej rejestrowali się pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Poza naszym miastem wolontariusze rejestrowali osoby, które mogą pomóc osobom chorym na białaczkę i inne nowotwory krwi także w Chrostkowie, Wielgiem i Tłuchowie. 

Mimo mroźnej aury, wolontariusze, harcerze i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie przez cały dzień zachęcali przechodniów do wzięcia udziału w rejestracji, rozdając ulotki i baloniki. Odzew na tę akcję był bardzo szeroki, od obecnego na akcji koordynatora DKMS otrzymaliśmy informacje, że udało się zarejestrować 351 potencjalnych dawców. 

W ramach akcji w Lipnie odbyło się szereg imprez, które miały na celu pomóc zebrać fundusze na terapię dziewczynki. W Kinie Nawojka odbyło się przedstawienie charytatywne pt. „Dobro i zło” przygotowane przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3, Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie były organizatorami recitalu Aleksandry Palczak połączonego z licytacją, z której dochód w całości został przeznaczony na leczenie Ani. 

Przypominamy, że zarejestrować się można cały czas i to nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy odwiedzić stronę www.dkms.pl i zamówić zestaw, dzięki któremu sami pobierzemy sobie wymaz.

źródło Urząd Miejski w Lipnie

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone