Zamknij
REKLAMA

Akcja policji w powiecie lipnowskim

18:45, 20.11.2017 | M.
REKLAMA
Skomentuj

W piątek (17.11.2017), w powiecie lipnowskim tak jak w całym kraju policjanci prowadzili na drogach działania profilaktyczne pod kryptonimem „Świeć przykładem”. Była to wspólna akcja Policji i Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej rady Ekumenicznej skierowana do pieszych, mająca na celu poprawę ich bezpieczeństwa na drodze.

Jesienne szarówki oraz dłużej utrzymujący się zmrok pogarszają widoczność na drogach. W tym czasie piesi poruszający się po drogach powinni szczególnie starannie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Akcja „Świeć przykładem” ma przypomnieć pieszym nie tylko o obowiązku, ale i konieczności noszenia odblasków. Sam odblask nie gwarantuje bezpieczeństwa. Należy nosić go w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Warto mieć go przy sobie nawet tam gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

W powiecie lipnowskim policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drogach edukowali pieszych, co do obowiązujących ich przepisów, dotyczących poruszania się właściwą stroną jezdni, czy jej bezpiecznego pokonywania. Rozdawali też pieszym kamizelki, opaski i zawieszki odblaskowe. Szczególną uwagę zwracali też na kierowców, którzy popełniali wykroczenia wobec pieszych. W akcji wzięli też udział policjanci z oddziałów prewencji.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska

(M.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone