Zamknij
REKLAMA

Ksiądz z naszego powiatu został proboszczem parafii w...

16:58, 26.10.2017 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj

Pochodzący z terenu naszego powiatu ks. dr Sebastian Osiński, absolwent Szkoły Podstawowej w Kikole oraz Liceum Ogólnokształcącego w Skępem, został w sobotę nowym proboszczem parafii pod wezwaniem Ducha Świętego we Włocławku – Michelinie. W uroczystości liturgicznego wprowadzania nowego proboszcza na nowy urząd uczestniczył starosta lipnowski Krzysztof Baranowski wraz z małżonką.

W uroczystości wprowadzania nowego proboszcza przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa uczestniczył biskup pomocniczy diecezji włocławskiej Stanisław Gębicki, urodzony w Witkowie, powiat Lipno, parafia Zaduszniki. Obecni byli rodzice i krewni nowego proboszcza, przybyło wieku przedstawicieli duchowieństwa, władz samorządowych z Włocławka i powiatu lipnowskiego, skąd pochodzi nowy proboszcz. Licznie reprezentowana była policja, ksiądz dr Sebastian Osiński od siedmiu lat jest bowiem kapelanem Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Kościół wypełniony był po brzegi, w uroczystości uczestniczyło bowiem bardzo wielu parafian.

Nowy proboszcz parafii w Michelinie znany jest jako sędzia Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej. Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 2004 roku. W tym samym roku uzyskał również stopień naukowy magistra teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2009 roku ukończył studia w Instytucie Prawa Kanoniczego Świętego Piusa X w Wenecji. Od roku akademickiego 2009/2010 rozpoczął cykl studiów doktoranckich na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2015 roku Rada Wydziału nadała mu stopień naukowy doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo kanoniczne.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

GośćGość

4 0

Czyli zastapił byłego proboszcza.....też lipnowianina ks Dionizego
Lewandowskiego, który w Michelinie spędził wiele lat.
Żadnej wzmianki ...niewiedza panie red. Smutne

22:39, 26.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone