Zamknij

Jakich zachowań warto unikać w nowej pracy, by mieć dobry start?

11:57, 19.03.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:58, 19.03.2020

Jeśli kandydat pomyślnie ukończy cały proces rekrutacji i zostanie zatrudniony, nie powinien spoczywać na laurach. Nadal powinien się starać, uważać na to, co mówi i robi, by pokazać się od jak najlepszej strony.

Jakich zrobić dobre pierwsze wrażenie w nowej pracy?

1. Nie możesz być zbyt spięty, ale nadmierna swoboda również może być źle odebrana. Wchodząc do zespołu, gdzie wszyscy się znają, powinniśmy powoli poznawać nowych współpracowników. Nadmierna zażyłość od pierwszych dni pracy może być odebrana, jako arogancja.
2. Nie spóźniaj się. Oczywiście nawet po kilku latach pracy warto unikać spóźniania się, gdyż zawsze jest ono źle widziane, ale szczególnie w pierwszych dniach, gdy powinieneś się wykazać, unikaj tego.
3. Nadmierna izolacja. Nie powinno się wchodzić współpracownikom na głowę i wciąż ich zagadywać, ale nadmierna izolacja również jest źle postrzegana. Warto porozmawiać z ludźmi na różnych szczeblach, dowiedzieć się jak najwięcej o pracy, firmie i ludziach. Nawiązać miłe relacje, które z dnia na dzień będą mogły się pogłębiać.
4. Nie zajmuj się sprawami osobistymi w pracy. Warto od pierwszych dni pokazać swoje zaangażowanie. Prywatne telefony, prywatne rozmowy, czy smsy pokazują, że praca ma dla nas drugorzędne znaczenie.
5. Obgadywanie współpracowników. Oferty pracy bardzo często zawierają adnotacje o tym, że szukany jest na dane stanowisko pracownik komunikatywny. Jednak nie należy mylić komunikatywności, z wścibstwem, obgadywaniem, rozsiewaniem plotek i nadmiernym opowiadaniem o swoim życiu prywatnym. Komunikatywność w pracy powinna objawiać się umiejętnym rozmawianiem z klientami, rozmowami, które ułatwią nam zdobycie niezbędnej wiedzy, nawiązywaniem poprawnych relacji ze współpracownikami i z przełożonym. Każda Praca wymaga zorientowania się na cel, a głównym celem zawsze powinno być dobre wykonywanie powierzonych nam obowiązków.
6. Brak słuchania i robienia notatek. Warto w pierwszych dniach pracy pytać o wszystko swoich współpracowników. Jednak bardzo ważne jest, byśmy nie pytali kilkakrotnie o to samo. Zapamiętujmy albo notujmy informacje zwrotne, które dostaliśmy. Tylko taka postawa uchroni nas od krępujących stwierdzeń, że przecież o to już pytaliśmy.

Na Pracuj.pl możemy znaleźć pracę swoich marzeń, wystarczy odpowiednio poszukać, przesłać CV i postarać się na rozmowie o pracę. Pamiętajmy jednak, by w pierwszych dniach naszej pracy, nie popełniać powyższych błędów, a z pewnością zostaniemy bardzo dobrze odebrani przez cały zespół i managera.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%