Zamknij

V Lipnowski Bieg Uliczny zgromadził łącznie ponad 300 zawodników

13:00, 16.09.2019 M.J. Aktualizacja: 14:14, 16.09.2019
Skomentuj Każdy uczestnik V Lipnowskiego Biegu Ulicznego otrzymał pamiątkowy medal. /fot. Marcin Jaworski Każdy uczestnik V Lipnowskiego Biegu Ulicznego otrzymał pamiątkowy medal. /fot. Marcin Jaworski

Około dwustu zawodników wystartowało w V Lipnowskim Biegu Ulicznym z cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego na dystansie 10 km. 140 młodszych biegaczy konkurowało na dystansach 60 m, 100 m, 200 m, 350 m, 400 m w pięciu kategoriach wiekowych.

Trasa biegu wiodła ulicami Lipna, start i meta wyścigu była umiejscowiona na PUK Arenie – biegi dla najmłodszych odbyły się na terenie obiektu. Tegoroczny bieg był również Mistrzostwami Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ratowników WOPR. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, dla najlepszych przygotowane były puchary. Wśród uczestników biegu na 10 km rozlosowano w loterii nagrody.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Andrzej Jaranowski z Brodnicy, drugi był Przemysław Szpeciński z Torunia, a trzeci Wojciech Świderek z Głogowa. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Arseniuk, druga była Aleksandra Pękała, a trzecia Agata Woźniakowska. Najlepszym ratownikiem WOPR był Witold Orcholski, drugie miejsce wśród ratowników zajął Jakub Rzymski, a trzecie Tomasz Kamiński. Wśród ratowniczek zwyciężyła Kamila Maciejewska, a druga była Wioletta Makowska. Jeśli chodzi o najlepszych zawodników z terenu Lipna, to wśród mężczyzn zwyciężył Miłosz Knach, drugi był Jakub Rzymski, a trzeci Rafał Perkowski. Z kolei wśród kobiet wygrała Wioletta Makowska, druga była Weronika Rzymska, a trzecia Monika Kaczmarczyk.