Pierwsze punkty naszych drużyn w rozgrywkach V ligi [zdjęcia]

01:46, 26.08.2019 M.J. Aktualizacja: 01:54, 26.08.2019
Skomentuj fot. Maciej Kamiński fot. Maciej Kamiński

W weekend rozegrano trzecią kolejkę kujawsko-pomorskiej V ligi, grupy II. Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyły nasze drużyny, czyli Wisła Dobrzyń i Mień Lipno.

Wisła na własnym terenie grała z drużyną Polcalc Lubienianka Lubień Kujawsko. Nasza drużyna gorzej rozpoczęła to spotkanie, ponieważ w pierwszych 25. minutach straciła dwie bramki. Do przerwy było jednak 2:1 dla gości, ponieważ bramkę kontaktową zdobył Juliusz Habasiński. W drugiej połowie dla Wisły trafili Patryk Jasiński i Dominik Szklarczyk, dzięki temu nasz zespół prowadził. Jednak goście zdołali zdobyć bramkę wyrównującą i ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

Mień podobnie jak Wisła grał u siebie. Rywalem podopiecznych trenera Tomasza Strzeleckiego była Kujawianka Strzelno. Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po bramce Łukasza Bartczaka. Na początku drugiej połowy goście mieli rzut karny, dzięki któremu doprowadzili do remisu. Jednak to do naszej drużyny należało ostatnie słowo. W końcówce meczu bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jakub Podlas.

Obecnie Wisła zajmuje czternaste miejsce z jednym punktem na koncie. Mień jest jedenasty i ma trzy oczka. W najbliższej kolejce obie nasze drużyny zagrają ze sobą w derbach. Mecz odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 11.00 na stadionie w Dobrzyniu nad Wisłą.