Zamknij

Czy można zostać zawodowym poetą?

12:58, 07.06.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:00, 07.06.2019
Skomentuj

Miłośnicy literatury pięknej często próbują swoich sił w poezji i tworzą własne wiersze. Wbrew pozorom, rola poety może wiązać się z zawodową satysfakcją, szczególnie jeśli ktoś specjalizuje się także w pisaniu szeroko pojętych wierszy użytkowych.

Gdzie można prezentować własne wiersze?

Większość początkujących poetów chciałoby zaprezentować swoją twórczość jak najszerszej publiczności. W tym zadaniu niezastąpiona okaże się wirtualna przestrzeń. Wystarczy założyć blog lub inną formę strony internetowej, aby dzięki temu móc dzielić się z internautami swoją poezją. Ważne jest też regularne uczestniczenie w konkursach literackich. Turnieje poetyckie są organizowane głównie przez biblioteki oraz ośrodki kultury. Szczegóły na temat aktualnych konkursów literackich można znaleźć w Internecie. Każdy początkujący poeta powinien spróbować swoich sił w literackiej rywalizacji i przekonać się, czy jego twórczość spodoba się również komisji. Nadesłane teksty często są oceniane przez znanych pisarzy i poetów, dlatego zdobycie miejsca na podium lub wyróżnienia wiąże się z ogromną satysfakcją. Swoje wierze można także prezentować na łamach prasy.

Czy na poezji można zrobić?

Praca w charakterze poety jest jak najbardziej możliwa, ale nie będzie to zajęcie związane ze stałym zatrudnieniem. Najczęściej osoby tworzące wierszowane teksty literackie współpracują z wydawnictwami, które zlecają im napisanie utworu o określonej tematyce i w ustalonej wcześniej długości. Poeci specjalizujący się w wierszykach dla dzieci mogą znaleźć zatrudnienie w redakcji czasopism dla najmłodszych lub w wydawnictwach zajmujących się drukowaniem wierszowanych oraz ilustrowanych opowiadań dla kilkulatków. Najpopularniejsi literaci mają szansę na stałą rubrykę w wybranych czasopismach lub współpracę z literackimi portalami internetowymi.

Poezja dla wielu to sposób na życie, jeśli zdecydujemy się na tworzenie wierszy użytkowych na życzenie zleceniodawcy. Pamiętajmy, że taka forma pracy może być świetnym sposobem na rozwinięcie swojego warsztatu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%