Zamknij

Noclegi nad jeziorem mazurskim smakują lepiej, niż gdziekolwiek indziej. Oto dowód.

11:37, 24.05.2019 | materiały partnera

Chciałoby się rzec, że o tym, iż mazurska agroturystyka ma do zaoferowania szereg naprawdę ciekawych atrakcji, mówić nie trzeba. Niestety tak nie jest. Domy do wynajęcia na Mazurach cieszą się co prawda popularnością, ale nie taką, na jaką zasługują. Wielu z nas wciąż nie wie o tym, jak piękną krainą matka ziemia przyozdobiła naszą ojczyznę wyróżniając ją na tyle reszty państw i dając nam powód do dumy. Z bliżej nieznanych przyczyn wielu z nas nie zdaje sobie jednak w ogóle sprawy, że niemalże rzut beretem dzieli nas od tak bajecznej krainy geograficznej. Ten region Polski nie bez powodu nazywany jest przez wielu Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Na jego terenie znajduje się bowiem ponad dwa i pół tysiąca jezior, co jest niewyobrażalnie imponującą liczbą.

W połączeniu z bujnymi lasami stwarza to idealne warunki pod rozwój mazurskiej ekoturystyki, która tylko czeka na to, by kolejnego wczasowicza napełnić spokojem podczas wypoczynku nad jeziorem w gronie fantastycznych ludzi. Noclegi nad jeziorem położonym na terenie Mazur to nie zwykłe noce przespane w niewygodnym hotelowym łóżku. Cała magia agroturystyki nad mazurskim jeziorem zaklęta jest bowiem w tych momentach typowych dla późnych wieczorów, które spędzamy w ciszy i spokoju. Wówczas muskane wiatrem liście poczynają swą kojącą opowieść, przenikając się z łagodnym śpiewem ptaków. Zlewając się w jedną melodię unoszą się nad spokojnymi wodami jeziora, na które widok rozpościera się z okiennicy naszego pokoju i dotarłszy do naszych uszu, utwierdzają nas w przekonaniu, że życie potrafi być piękne, a dom nad mazurskim jeziorem był doskonałym wyborem.

Co powinno cechować idealny dom do wynajęcia na Mazurach?

By relaks nad jeziorem położonym w regionie Mazurskim był możliwie najprzyjemniejszy i najgłębszy, powinniśmy zatroszczyć się o to, by wybrany pensjonat nad jeziorem spełniał konkretne wymagania. Nie jest ich sporo, choć pominięcie jednego z nich może mieć wpływ na mniejsze, lub większe rozczarowanie po dotarciu na miejsce. Prawdziwy wiejski wypoczynek na Mazurach wymaga przede wszystkim dostępu do słynnej agroturystyki uprawianej nad jeziorem. Nasz domek na wynajem powinien zatem posiadać własną linię brzegową, co natomiast przełożyć winno się na własną plażę oraz pomost do cumowania. Ułatwia to dostęp do wielu mazurskich atrakcji, takich jak, na przykład, przepływ łodzią, wędkarstwo, kurs nurkowania, czy też różnej maści zabawy na wodzie. Ma to też duże znaczenie, kiedy planujemy wakacje nad jeziorem z dziećmi, ponieważ pozwala im wykorzystać swoją młodzieńczą wyobraźnię do tworzenia majestatycznych zamków z piasku w ciszy i spokoju ekoturystycznego serca Polski. Okolica naszego domku na Mazurach powinna też być pełna ciekawych miejsc do zwiedzania. Nie powinno zabraknąć rezerwatów przyrody i zabytków, które pozwolą nam cofnąć się w czasie i poczuć ducha przeszłości. Kolejną kluczową kwestią jest kuchnia. Prawdziwy wypoczynek na Mazurach zaczyna się bowiem wtedy, kiedy po całym dniu spędzonym aktywnie na uprawianiu ekologicznej turystyki, składamy się do noclegu nad jednym z mazurskich jezior z miską regionalnego cudu kulinarnego serwowanego przez gospodarzy. Czy warto więc zaliczyć nocleg nad jednym z tysięcy mazurskich jezior? Zdecydowanie tak. Warto jednak pamiętać o kilku kluczowych cechach, które powinien posiadać nasz przyszły pensjonat nad jeziorem.

REKLAMA
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone