Zamknij
REKLAMA

Wózek spacerowy dla dzieci do 25 kg – służący przez lata

10:49, 15.04.2019 | artykuł sponsorowany

Podróż z małym dzieckiem zawsze wymaga pewnych przygotowań i wyposażenia, dzięki któremu maluchowi będzie wygodnie, a rodzice zostaną w dużym stopniu odciążeni. Wózek spacerowy dla dzieci do 25 kg to rozwiązanie, które sprawdzi się podczas każdej wycieczki – zarówno do sklepu, jak i na wakacje. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu, by mógł niezawodnie służyć przez lata użytkowania?

Czy tanie wózki spacerowe mogą spełnić oczekiwania rodziców?

Wózek spacerowy dla dzieci do 25 kg to wyposażenie, wobec którego zazwyczaj mamy wysokie wymagania. Powinien to być bowiem model, który sprawdzi się przez kilka początkowych lat życia dziecka, zapewniając mu wygodny środek transportu podczas wszelkiego typu wyjazdów, wycieczek i spacerów. Wielu rodziców decyduje się na drogie modele, traktując je jako inwestycję na kilka najbliższych lat, jednak wyposażenie dla dziecka jest już i tak kosztowne i warto poszukać alternatyw w niskich cenach. Tanie wózki spacerowe można znaleźć np. w sklepach typu outlet, dedykowanych akcesoriom dla dzieci. Znajdują się w nich markowe produkty, zarówno nowe, jak i używane, dostępne w znacznie niższych niż standardowo cenach. Dzięki nim można znaleźć upatrzony wcześniej model i sporo na nim oszczędzić.

Lekki wózek, czyli dlaczego waga ma znaczenie

Spacerówka to niezawodna pomoc, z której większość rodziców korzysta niemal codziennie. Z tego względu powinna być przede wszystkim wygodna w użyciu, by nie sprawiała kłopotów przy częstym jej wyciąganiu. Jedną z najważniejszych kwestii jest z tego względu jej waga. Lekki wózek nie będzie sprawiał problemu nawet w sytuacji, kiedy mieszka się w bloku i codziennie ma się do pokonania wiele schodów. Na rynku dostępne są modele o masie już od 5 kg, które z łatwością można znieść lub wnieść po schodach lub do autobusu.

Składane, małe wózki spacerowe – wygoda w przechowywaniu i transporcie

Najwygodniejszym w użyciu wyposażeniem są także małe wózki spacerowe dla dzieci do 25 kg z funkcją składania. Dostępne są różne modele – zarówno typu parasolka, które po złożeniu zmieniają się w wąski pakunek, jak i składane w prostokąt, do których dołączona jest specjalna torba lub plecak, ułatwiające ich przenoszenie. Dzięki takiej opcji, wózek nie zajmuje dużo miejsca, kiedy nie jest używany, i można z łatwością przechowywać go w mieszkaniu. Zmieści się także w bagażniku samochodu czy luku bagażowym podczas podróży autokarem, można również spakować go na podróż samolotem.

Wózek głęboko-spacerowy – wyposażenie na lata

W przypadku wózków spacerowych dla dzieci do 25 kg, zazwyczaj celujemy w modele, które wystarczą nam na długie lata użytkowania, by mogły służyć nawet przy kilkuletnim dziecku. Warto zastanowić się nad modelem uniwersalnym, który może sprawdzić się zarówno przy niemowlęciu, jak i starszym dziecku. Wózek głęboko-spacerowy, czyli opcja 2w1 (lub 3w1 – dostępne są także modele, które po rozłożeniu mogą stać się fotelikiem samochodowym), to konstrukcja, którą można dostosować do swoich potrzeb – przy niemowlęciu stanie się wygodnym i bezpiecznym wózkiem głębokim, natomiast przy kilkulatku – komfortową i zwrotną spacerówką. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w mieszkaniu i pieniędzy, nie trzeba bowiem kupować kilku różnych modeli – jedno urządzenie spełni wszystkie potrzebne funkcje.

Przed kupnem spacerówki, warto sprawdzić wszystkie dostępne opcje oraz przejrzeć rankingi wózków spacerowych do 25 kg, dzięki którym pozna się wady i zalety poszczególnych modeli. Jest to ważna decyzja, od której zależy późniejszy komfort zarówno dziecka, jak i rodzica podczas wspólnych podróży. Na rynku można znaleźć wiele modeli z dodatkowymi udogodnieniami, jak pompowane koła, rozkładane daszki przeciwsłoneczne czy pasy zapinane w kilku punktach, dbające o bezpieczeństwo dziecka. Warto poszukać taniego modelu, który spełni przy tym wszystkie wymagania odnośnie funkcjonalności i komfortu użytkowania.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone