Zamknij
REKLAMA

Kotły wodne - przeszłość czy przyszłość?

11:11, 05.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kotły wodne w dalszym ciągu należą do najpopularniejszych urządzeń służących do wytwarzania energii na cele grzewcze oraz związane z różnorakim wykorzystaniem jej na cele przemysłowe i gospodarcze. Pomimo upływu lat, rozwoju technologii oraz pojawiania się coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie metod i sposobów wytwarzania oraz przenoszenia energii, ich udział w rynku w dalszym ciągu jest wysoki.

Dzięki dopracowanej budowie i sprawdzonym rozwiązaniom skutecznie konkurują one z alternatywnymi urządzeniami. W ostatnich czasach coraz większa grupa producentów stara się przy tym udoskonalić już wykorzystywane technologie, poprawiając sprawność ich pracy oraz redukując ilość szkodliwych dla środowiska substancji, które emitowane są jako produkt uboczny procesów zmierzających do wytwarzania energii. Dzięki temu kotły wodne w dalszym ciągu doskonale sprawdzają się w klasycznych zastosowaniach, a ich przyszłość nie rysuje się w czarnych barwach.

Gdzie wykorzystuje się kotły wodne?

Kotły wodne wykorzystywane są zarówno przez indywidualne gospodarstwa domowe, jak też przez podmioty gospodarcze, funkcjonujące w różnych segmentach przemysłu wytwórczego, przetwórczego, wydobywczego. Kotły wodne niskotemperaturowe bardzo często wykorzystywane są na cele grzewcze – służą przygotowaniu ciepłej wody przeznaczonej do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i lokatorskich, lokali biurowych, zakładów pracy i warsztatów produkcyjnych, hal magazynowych itp. Wykorzystują je też rolnicy w prowadzonych gospodarstwach wiejskich, suszarniach, tunelach i szklarniach. Kotły wodne wysokotemperaturowe także mogą służyć powyższym celom. Wykorzystuje się je jednak także dla innych zastosowań, związanych z wytwarzaniem ciepła jako nośnika energii, która oddawana jest urządzeniom odbiorczym w celu ich napędzenia oraz umożliwienia nieprzerwanej pracy. Nie trudno zauważyć, że zastosowań kotłów wodnych jest naprawdę wiele. Jak można też przypuszczać, w okresie najbliższych lat nadal stanowić będą one znaczny odsetek urządzeń nabywanych z myślą o wykorzystaniu w wymienionych wyżej celach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kotła wodnego?

Rozważając zakup odpowiedniego kotła wodnego należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Najważniejsze z nich związane są z docelowym ich wykorzystaniem oraz parametrami technicznymi, jakie spełniać będzie musiał kocioł dla zapewnienia sprawnej pracy całej instalacji oraz umożliwienia osiągnięcia zamierzonego celu. Warto także sprawdzić takie parametry jak sprawność pracy, rodzaj i cena dostarczanego paliwa, a także ilość szkodliwych substancji emitowanych w czasie pracy oraz zgodność urządzenia z restrykcyjnymi normami środowiskowymi. Poza tymi czynnikami szczególnie istotne są takie kwestie jak długość gwarancji producenta, sposób konserwacji urządzenia oraz warunki, na jakich się ona odbywa. Warto sięgać po sprzęt sprawdzonych marek, które już dłuższy czas funkcjonują na rynku. Dzięki temu będziemy mogli być pewni, że w razie awarii zostanie ona szybko i sprawnie usunięta.

więcej na stronie: http://www.babcock-wanson.pl/

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone