Zamknij
REKLAMA

Najważniejsze elementy wyposażania tarasu

13:19, 28.02.2019 | materiały partnera

Śniadanie na świeżym powietrzu, miejsce na odpoczynek i relaks – wielu z nas o tym marzy, dlatego tak bardzo chcemy mieć swój własny taras. Dzięki niemu zyskujemy dodatkową przestrzeń, która nie tylko urozmaici ogród, ale przede wszystkim posłuży jako prawdziwy azyl. Jednak nawet najbardziej urokliwe miejsce nie będzie się dobrze prezentowało, jeżeli nie zadbamy o odpowiednie wyposażenie.

Przedłużenie pomieszczenia

Zazwyczaj taras znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie salonu lub kuchni, dlatego zadbajmy o to, by te przestrzenie były ze sobą spójne. Dzięki temu przejście pomiędzy dworem a domem będzie delikatne i naturalne. Istnieją różne sposoby na wydobycie takiego wrażenia, np. poprzez użycie takiej samej tkaniny do obić, ale również wykorzystanie mebli wykonanych z tego samego budulca.

Właściwe wyposażenie

Nie możemy też zapomnieć o tym, że oprócz spójnego stylu ważne są też meble, które znajdą się na tarasie. W końcu to szczególnie dzięki nim będziemy mogli tam się dobrze poczuć. W tym przypadku powinniśmy zadbać o miejsce do wypoczynku lub biesiadowania, ale też o oświetlenie i ochronę przed słońcem. Wszystkie te elementy znajdziemy w sklepie sklepbatao.pl.

Meble

W tym przypadku powinniśmy zastanowić się nad tym, na jakich meblach zależy nam najbardziej. Do wyboru jest np. zestaw wypoczynkowy z kanapą lub połączenie stołu z krzesłami. Zwróćmy tylko uwagę na to, żeby wybór wyposażenia dostosować do naszego trybu życia, ale też tego, czy taras ma nam posłużyć do biesiadowania czy odpoczynku.

Oświetlenie

Bez wątpienia oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów podczas urządzania tarasu. W tym przypadku możemy postawić na kinkiety lub lampy solarne, które umieszcza się w ziemi. Dodatkowy klimat zyskamy dzięki girlandzie świetlnej, dzięki czemu cały ogród zyska bardziej romantycznego charakteru. Warto też powiesić na ścianie lampiony, w których można umieścić świeczkę. Dzięki temu będziemy pewni, że wszystkie owady, a w szczególności komary polecą w tamtym kierunku.

Ochrona przed słońcem

Kolejnym bardzo ważnym elementem wyposażenia tarasy jest coś, dzięki czemu zyskamy odrobinę cienia, a zarazem ochronę przed słońcem i deszczem. W tym przypadku warto postawić na parasolkę lub żagiel przeciwsłoneczny. Po prostu dopasujmy to do stylu naszego ogrodu i domu, a także miejsca, w którym ma się znaleźć. Dzięki temu będziemy mieli, gdzie zamontować żagiel, ale też nie zasłonimy widoku z okien.

(materiały partnera)
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone