Zamknij

Gdzie można wykorzystać przenośne agregaty prądotwórcze?

08:23, 27.02.2019 Materiał Partnera Aktualizacja: 08:23, 27.02.2019

Przenośne agregaty prądotwórcze to praktyczne i samodzielne urządzenia, które przekształcają energię mechaniczną powstającą w wyniku spalania paliwa (benzyna lub diesel) na energię elektryczną. Dzięki temu jest to niezależne źródło prądu, które za dzięki swoim właściwościom, znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w kategoriach, które odpowiadają konkretnym typom odbiorników.

Najpopularniejsze odbiorniki

Zdecydowana większość odbiorników to urządzenia pracujące na jednofazowym zasilaniu 230 V. Dla tej klasy sprzętu satysfakcjonującym rozwiązaniem są agregaty jednofazowe. Odznaczają się one dużą dostępnością, łatwością w obsłudze i bardzo zadowalającym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji, w której zależy nam na zasilaniu zaawansowanych urządzeń elektronicznych, jak telewizory LCD lub smartfony, należy wyposażyć się w agregat ze stabilizacją napięcia AVR.

Odbiorniki o większych wymaganiach

Z kolei, kiedy odbiorniki wykazują zapotrzebowanie na prąd o mocy 6 kW i większym, napięciu 400 V czy zasilaniu trójfazowym, stosuje się agregaty trójfazowe. Jest to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie występuje większe zapotrzebowanie na energię elektryczną ze względu na pracę z energochłonnymi sprzętami - kuchnie, zakłady rzemieślnicze i mechaniczne. Agregaty tego typu charakteryzują się większą uniwersalnością, ponieważ mogą zasilać także urządzenia pracujące w trybie jednofazowym. Na rynku można znaleźć modele ze stabilizacją napięcia AVR, które równocześnie mogą zasilać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt elementów wyposażonych w delikatną elektronikę. Dużą popularnością cieszą się także agregaty trójfazowe z dodatkowym modułem spawalniczym, który gwarantuję pełną funkcjonalność bez potrzeby stosowania dodatkowych elementów.

Przenośne agregaty prądotwórcze do zadań specjalnych

Oprócz agregatów jedno - i trójfazowych, w katalogach producenckich znajdziemy również modele specjalistyczne. Można to sprawdzić np. tutaj https://agregaty.com.pl/. Dysponują one bardzo dużą mocą, a ich konstrukcja nastawiona jest na wytrzymałość i niezawodność. Stworzone zostały z myślą o sytuacjach, kiedy dochodzi do awarii, na której skutek występuje przerwa w dostawie energii elektrycznej, a także, gdy środowisko pracy uniemożliwia dostarczenie odpowiedniej ilości energii w dane miejsce. Agregaty tego typu są powszechnie stosowane w szpitalach, laboratoriach, serwerowniach oraz przy zasilaniu dużych maszyn roboczych np. na placu budowy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%