Zamknij

Co warto zobaczyć w czasie pobytu w Dziwnowie?

13:06, 11.01.2019 | materiały partnera

Dziwnów to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa, do której przybywają turyści o każdej porze roku. Miasto położone jest w środkowej części wybrzeża województwa zachodniopomorskiego, przy ujściu rzeki Dziwny do Zatoki Pomorskiej. To sprawia, że Dziwnów stanowi nie lada gratkę dla turystów, ale to nie koniec jego atrakcji. W miejscowości mamy szansę zobaczyć wiele ciekawych obiektów. W czasie pobytu warto zatrzymać się w https://www.starydziwnow.pl/hotel/, gdzie trafimy na bardzo wysoki standard, a obsługa spełni wszystkie nasze życzenia. A z jakich atrakcji skorzystać w Dziwnowie?

Woliński Park Narodowy

Największą atrakcją Dziwnowa jest oczywiście wyspa Wolin, która leży obrębie Wolińskiego Parku Narodowego. To miejsce, w które powinien się udać każdy turysta. W końcu jest to najpiękniejszy fragment polskiego wybrzeża. Możemy tam podziwiać wysokie klify, bukowe lasy, a także malownicze jeziora. W Wolińskim Parku Narodowym natkniemy się również na bogatą faunę i florę. W trakcie spacerów możemy trafić na żubry, jelenie, sarny, dziki, a w przestworzach latają orły bieliki. Warto też wybrać się na jeden z punktów widokowych, z których rozciąga się panorama na polskie, a także niemieckie wybrzeże.

Morskie atrakcje

Dziwnów to nadmorska miejscowość, więc oferuje typowe atrakcje dla bałtyckich ośrodków. Znajduje się tam oczywiście promenada, która została odrestaurowana w 2012 roku. Ta niezwykła trasa spacerowa prowadzi nas szczytami wydm, a także piaszczystej plaży. W pobliżu znajdują się również parki oraz lasy sosnowe. Nie brakuje tam również portów jachtowych, a także przystani pasażerskiej. Na jej terenie odbywają się różne imprezy plenerowe. W Dziwnowie oczywiście można też skorzystać z rejsów wycieczkowych, które zaczynają się w przystanie niedaleko hotelu. Szczególną popularnością cieszy się wieczorny rejs, w czasie którego możemy podziwiać zachód słońca i korzystać z romantycznej atmosfery.

Zabytki Dziwnowa i okolic

W Dziwnowie nie zabraknie też innych atrakcji. Największą z nich jest jeden z nielicznych w Europie mostów zwodzonych. Jego podnoszenie trwa około kilku minut i zapewnia niezwykłe widowisko. Kolejną atrakcją jest Aleja Gwiazd Sportu, a w niej repliki medali słynnych sportowców, a także hala sportowa. W 2012 roku otwarto tam również Nadmorski Park Miniatur, w którym znajdują się miniatury zabytków polskiego wybrzeża. Kursuje po nim również kolejka wąskotorowa.

W trakcie pobytu w Dziwnowie warto się również wybrać do okolicznych miejscowości, gdzie także znajdują się ciekawe atrakcje. Z pewnością trzeba odwiedzić Kamień Pomorski, w którym znajduje się świetnie zachowany średniowieczny układ urbanistyczny z pozostałościami murów miejskich. W tej miejscowości znajdziemy również najstarszy zabytek architektury sakralnej na Pomorzu Zachodnim, czyli późnoromańska-wczesnogotycka katedra św. Jana Chrzciciela. W okolicach Dziwnowa znajdują się także dwie niezwykle popularne nadmorskie miejscowości - Międzyzdroje i Świnoujście, które stanowią idealne miejsce na kolejne wycieczki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone