Zamknij

Sprawdź to, zanim wypożyczysz samochód!

12:21, 18.12.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:25, 18.12.2018

Krótkoterminowe wypożyczenie samochodu jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają własnego pojazdu i na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej, albo w trakcie podróży chcą zorganizować objazdową wycieczkę. Wypożyczenie samochodu jest proste, jednak przed podpisaniem umowy trzeba dokładnie zapoznać się z jej treścią.

Opłaty za wynajem

Poza podstawowymi informacjami o kosztach wynajmu samochodu, warto zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty. Często jest tak, że firma umieszcza zapis o konieczności zwrotu pojazdu z pełnym bakiem. W przypadku braku wywiązania się z tego obowiązku, przedsiębiorstwo nalicza dodatkowe koszty. Oczywiście każda firma pobiera również kaucję za wypożyczenie pojazdu. Najczęściej dzieje się to poprzez zamrożenie środków na koncie. Oddając pojazd w nienaruszonym stanie otrzymujemy całkowity zwrot kaucji. Warto również sprawdzić, czy firma nie narzuca dziennego limitu przejechanych kilometrów.

Sprawdzenie stanu technicznego samochodu przed wypożyczeniem

Bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed rozpoczęciem jego użytkowania. Jest to o tyle istotne, że w przypadku niezgłoszenia awarii powstałej nie z naszej winy możemy ponieść koszty jej naprawy. Każda firma jak np.: carmines.pl, przygotowuje protokół o stanie pojazdu przed oddaniem go klientowi w użytkowanie. Taki dokument zawiera informacje o ewentualnych zarysowaniach i stopniu wyeksploatowania części samochodu.

Ubezpieczenie samochodu

Przed wypożyczeniem pojazdu należy również sprawdzić ważność jego ubezpieczenia i zawartość takiego pakietu. Ubezpieczenie chroni nas przed poniesieniem kosztów kradzieży czy awarii pojazdu. Trzeba pamiętać, że każdy kierowca użytkujący samochód powinien mieć wykupiony własny pakiet ubezpieczeniowy. Dodatkowo, jeśli chcemy przekroczyć granicę wypożyczonym samochodem, należy poinformować o tym firmę oferującą pojazdy. Będąc w innym kraju może się okazać, że pojawi się konieczność wykupienia kolejnego pakietu ubezpieczeniowego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%