Zamknij
REKLAMA

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu taxi?

10:57, 23.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Ubezpieczenie samochodu, który przewozi ludzi, nie jest takie proste. Pomimo że taksówka jest samochodem osobowym, nieróżniącym się z wyglądu od tych, które mamy w domach, to jej ubezpieczenie wygląda zupełnie inaczej.

Ubezpieczenie od szkód

Przez taxi przewija się codziennie wiele osób. I nie każda z nich, będzie środek lokomocji odpowiednia szanować. Niejednokrotnie zdążają się również pijani pasażerowie, którzy w taksówce potrafią zwymiotować, ktoś inny bez pozwolenia zaczyna jeść łatwo brudzące posiłki, a jeszcze inny pasażer pod siedzeniem przyklei gumę do żucia. A to w przypadku, gdy osoby nie są agresywne. Mogą się zażyć porysowania karoserii zostawione na odchodnym, próba wyrywania klamek, czy rysowanie kluczem po szybie.

Jedne szkody łatwo można posprzątać, bez zostawienia śladów, inne z kolei wymagają nakładów finansowych. Ubezpieczenie od szkody, którą wyrządzili pasażerowie, jest w takim wypadku konieczne.

Ubezpieczanie od wypadków

Niestety, ze względu na to, że taksówkarz z racji zawodu musi bez przerwy jeździć, ubezpieczenie wypadkowe będzie droższe, niż w przypadku prywatnego auta. Jest to spowodowane zwykłą kalkulacją – taksówkarz narażony jest na udział w większej ilości wypadków.

Wziąć pod uwagę trzeba również ubezpieczenie, które pokryje ewentualną utratę zdrowia lub życia pasażerów. Niestety, nawet najbardziej ostrożny taksówkarz, nie jest w stanie kontrolować tego, co dzieje się na drodze dookoła. Zadbanie o zdrowie pasażera jest jego obowiązkiem, ale warto być zabezpieczonym na każdą, nawet najgorszą ewentualność.

Przebieg także ma wpływ

Codzienne wielogodzinne trasy mają ogromny wpływ na zużywanie się części samochodowych. I ubezpieczyciele doskonale o tym pamiętają. Dlatego to również jest brane, podczas wyceny AC, z naciskiem na zdecydowaną niekorzyść dla kieszeni taksówkarzy.

Łatwiej ubezpieczyć całą flotę

Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest ubezpieczenie całej floty taksówek. Można wtedy korzystać z ubezpieczeń łączonych, w przypadku których istnieją różnego rodzaju rabaty. Oczywiście, to nie jest tak, że ubezpieczenie w przeliczeniu na jeden samochód nagle spada o szalone sumy, jednak w takim przypadku, każda złotówka niżej mocno się liczy.

Jaki ubezpieczyciel?

Aby ubezpieczyć samochód, który jest źródłem dochodu, należy zrobić to osobno u ubezpieczyciela. Dobrze swoje kroki skierować do takich, którzy specjalizują się w ubezpieczaniu taksówek, jak Taxi Insurer (https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/). Taka firma przerobiła już nie jeden przypadek, doskonale wie, co trzeba ubezpieczyć i za specyfikę pracy taksówkarzy. 

 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone