Zamknij
REKLAMA

Oferta pomocy drogowej - co w sobie zawiera?

12:12, 09.11.2018 | Materiał Partnera

Zastanawiasz się nad tym, czego możesz spodziewać się po pomocy drogowej, z którą chcesz nawiązać współpracę? Może cały czas sobie myślisz, że możesz korzystać z niej dopiero w takich okolicznościach, kiedy auto naprawdę się zepsuje, że będzie wymagało bardzo poważnej interwencji ze strony mechanika, albo też gdy ulegnie wypadkowi. Okazuje się, że możliwości skorzystania z usług takich firm jest zdecydowanie więcej. Warto w takim razie przekonać się o tym, czego możemy się spodziewać, przeglądając przy tym oferty jednych z najpopularniejszych firm.

Holowanie i usuwanie usterek na drogach

Podstawowa oferta praktycznie każdej firmy udzielającej pomocy drogowej, zawiera w sobie holowanie pojazdów, jak i również usuwanie podstawowych awarii. Przykładem takiej firmy jest między innymi - http://glinski-hol.pl/o-firmie/lawety/. W tym przypadku możemy oczywiście liczyć na całodobową pomoc. Jednak trzeba pamiętać, że wskazana firma działa przede wszystkim na terenie Warszawy, jak i również okolic. Dlatego, jeżeli będziemy znajdować się na drugim końcu Polski, a jednocześnie będzie zależeć nam na szybkiej pomocy ze strony tej firmy, to możemy liczyć się z bardzo długim czasem oczekiwania na przyjazd. Ponadto firma może tak naprawdę nam odmówić przyjechania, ponieważ będzie lepiej jeżeli skorzystamy z pomocy ekipy działającej w innym rewirze.

Do podstawowych napraw, które są wykonywane przez firmę udzielającą pomoc drogową, zalicza się między innymi awaryjne uruchamianie pojazdu, jak i również awaryjne otwieranie samochodu. Okazuje się, że możemy mieć do czynienia z wieloma różnymi sytuacjami na drogach. Z jednej strony możemy mieć problem z brakiem paliwa lub też z rozładowanym akumulatorem. W takich okolicznościach należy wziąć pod uwagę, że nie jesteśmy w stanie sobie poradzisz , szczególnie jeżeli znajdujemy się na środku trasy, lub w miejscu, w którym nie możemy ubiegać się o czyjąś pomoc. Czasami także wystarczy wystąpienie jakiegoś błędu w systemie alarmowym, by niestety nie móc się już dostać do swojego samochodu. Oczywiście ekipa, która przyjeżdża na miejsce, stara się dostać do auta w jak najmniej inwazyjny sposób.

Transport samochodu osobowego

Kontynuowanie podróży jest możliwe

Wydawać by się mogło, że jeżeli mamy do czynienia z naprawdę poważną awarią samochodu, przez co podstawowe naprawy nie są w stanie jej usunąć, albo gdy doszło do poważnego wypadku, to dalsza podróż nie jest możliwa. Samochód oczywiście po bardziej zaawansowanej interwencji ze strony mechanika, będzie mógł dalej jeździć. Ale trzeba liczyć się nie tylko ze sporymi wydatkami z tego tytułu, jak i również dłuższym czasem oczekiwania, aż wszystkie usterki zostaną usunięte. W przypadku kolizji drogowej, gdzie doszło do uszkodzeń karoserii, wymagana jest praca nie tylko ze strony mechanika, ale również blacharza i lakiernika.

Co w przypadku, jeżeli nasza dalsza podróż po prostu musi być koniecznie kontynuowana? Okazuje się, że nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Szczególnie jeżeli skorzystamy ze wsparcia oferowanego przez firmę - http://www.pomocdrogowa.i-wroclaw.pl/ksiega. Ponieważ w tym przypadku mamy do czynienia również z firmą, która nie tylko udziela potrzebną pomoc drogową, ale również udostępnia auta zastępcze. Zatem jeżeli znajdujesz się w okolicznościach, że musisz szybko dojechać do konkretnego celu, to możesz skorzystać z wypożyczalni aut.

Jeżeli zastanawiasz się właśnie nad tym, czemu udzielanie natychmiastowej pomocy na miejscu zdarzenia jest takie ważne, to chyba nikt nie chce mieć holowanego pojazdu tylko po to, by naładować akumulator lub wymienić koło w samochodzie. Ponieważ takie rzeczy z powodzeniem wykona każdy, kto posiada przynajmniej podstawową wiedzę na temat mechaniki, jak i również potrzebne narzędzia.

W przypadku tej firmy mamy do czynienia z firmą, która dysponuje samochodami Opel Astra. W takim razie możemy być naprawdę spokojni o to, że samochód jest naprawdę w bardzo dobrym stanie technicznym. Nie mówiąc już o tym, że mamy do czynienia z autem naprawdę komfortowym i wygodnym. W związku z tym pokonywanie kolejnych kilometrów będzie prawdziwą przyjemnością.

Transport krajowy i międzynarodowy

Jeżeli już korzystamy z ofert firm udzielających pomoc drogową, to jeszcze warto dowiedzieć się o tym, czy możemy skorzystać z innych usług. Do nich zalicza się między innymi transport samochodów, a także innych pojazdów. W końcu takie firmy są wyposażone w specjalne lawety i holowniki, które umożliwiają bezpieczne przewiezienie tego specyficznego ładunku.

Jedną z firm, na którą możemy liczyć w przypadku transportu samochodów jest - http://www.pomocdrogowalublin.pl/auto-zastepcze-z-oc-sprawcy/. Okazuje się, że możliwe jest nie tylko przewiezienie samochodów osobowych, ale i również dostawczych. W takim razie jeżeli zależy nam na sprowadzeniu auta lub innego pojazdu z drugiego końca Polski, bądź też innego państwa europejskiego, to powinniśmy koniecznie skorzystać z oferty właśnie tej firmy.

Autolawety gotowe do transportu

Bardzo szybko przekonamy się, że oferta jest niezwykle dogodna. Możemy skorzystać z niej w momencie zakupu samochodu, który musi zostać sprowadzony z innego kraju. Ale także nie będzie problemu z transportem maszyn rolniczych oraz budowlanych. Zatem oferta nie ogranicza się tylko i wyłącznie do osób fizycznych. Z taką firmą mogą współpracować również pozostałe przedsiębiorstwa, na przykład świadczące usługi budowlane, lub zajmujące się dzierżawą sprzętu rolniczego.

Trzeba jednak pamiętać, że tak jak w przypadku pomocy drogowej, która udzielana jest przez całą dobę, a także siedem dni w tygodniu, to planując transport należy się umówić z konkretną firmą z dużo większym wyprzedzeniem. Wtedy przynajmniej będziemy mieli gwarancję tego, że na pewno w konkretnym dniu laweta pojedzie po auto, które zostanie przetransportowane we wskazane miejsce.

Poszukując profesjonalnej firmy, na pewno można z powodzeniem opierać się na wspomnianych propozycjach. Ponieważ przynajmniej w ten sposób będziemy mieć gwarancję tego, że nie zawiedziemy się na jakości świadczonych usług. Oczywiście należy kierować się także regionem, w którym działa konkretna firma. Wtedy nie będziemy mieli najmniejszych wątpliwości co do tego, że firma spełni nasze oczekiwania, a także będzie dostępna niemalże na zawołanie.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone