Zamknij
REKLAMA

Sprzedaż używanych książek

14:39, 07.11.2018 | materiały partnera

Pasjonaci książek często borykają się z tym samym problemem, a mianowicie nadmiarem tytułów, które już zostały przeczytane nawet po kilka razy. By zrobić miejsce na nowe egzemplarze, wcale nie trzeba oddawać stare książki na makulaturę, lecz warto zastanowić się nad ich sprzedażą, dzięki czemu zyska się dodatkową gotówkę. Skupów książek nie brakuje, trzeba znaleźć tylko ten, który oferuje najlepsze ceny.

Gdzie i jak sprzeda książki?

Możliwości jest wiele. Można wystawić książki na aukcje internetowe i czekać aż znajdzie się chętny. Można osobiście pofatygować się do stacjonarnego antykwariatu, choć nie jest to zbyt komfortowa opcja, bo przecież nie wiadomo czy faktycznie uda się spieniężyć książki, które na pewno będą ciężkie. Nie chcąc tracić czasu, można skorzystać z oferty internetowego skupu, takiego jak skupksiazek.pl, gdzie można sprzedać także czasopisma, komiksy, a nawet podręczniki szkolne.

Czy transakcje internetowe są bezpieczne?

Jak najbardziej tak. Chcąc sprzedać zbiory, wcale nie trzeba fatygować się osobiście do skupu, lecz wystarczy tylko przesłać zdjęcia okładek mailem, bądź za pomocą formularza, który znajduje się na stronie skupu. Osoby kompetentne sprawdzą, czy książki faktycznie mają wartość. Jeśli tak, dalsze wyceny będą dokonywane na miejscu, czyli w domu klienta, więc można mieć pewność, że takie działania nie niosą za sobą żadnego ryzyka. Jeśli ceny nie będą satysfakcjonujące, wcale nie trzeba godzić się na sprzedaż.

Jak samodzielnie dokonać wyceny książki?

Niestety antykwariaty często zaniżają faktyczną wartość książek, dlatego wcześniej warto sprawdzić, ile można zarobić na danym zbiorze. Najszybszym sposobem będzie sprawdzenie, ile dany tytuł kosztuje na aukcjach internetowych i wtedy można obniżyć cenę o kilkanaście procent. Takie działania dadzą jasny obraz ile faktycznie uda się zarobić. Oczywiście na ostateczną cenę wpływ będzie miał:

stan książki. Jeśli oprawa jest zniszczona i nosi widoczne ślady uszkodzeń czy będzie brakowało kartek, wartość drastycznie spadnie.
rok wydania. Im starsze zbiory, tym więcej zapłacą za nie w skupie.
popularność. Najwięcej uda się zarobić na książkach, które ukazywały się w nakładach mniejszych niż tysiąc sztuk. Na pewno skupy chętnie przyjmą książki z okresu wojny, gdyż jest ich bardzo mało.

Jak wybrać najlepszy skup książek?

Z racji, iż w Internecie działa coraz więcej firm zajmujących się skupem książek wybór tej odpowiedniej może być trudny. Wcale nie trzeba szukać skupu mieszczącego się jak najbliżej domu, bo i tak sprzedawane zbiory będą odebrane z domu klienta. Chcąc jak najwięcej zarobić, warto poprosić o kilka wycen w różnych miejscach i wybrać po prostu najlepszą ofertę. Dobrze też wcześniej sprawdzić jaką opinię wśród sprzedających posiada wybrany skup i jak wygląda forma płatności.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone