Zamknij
REKLAMA

Wakacyjna podróż - zadbaj o porządne ubezpieczenie!

08:40, 06.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wakacyjne podróże wiążą się z pewnym ryzykiem. Szczególnie jeżeli planujemy wyjazd za granicę. Ubezpieczenie medyczne to rzecz o którą koniecznie trzeba zadbać tylko czym cechuje się porządne ubezpieczenie i na co warto zwracać uwagę? Wszystkich potrzebnych informacji dowiesz się z tego artykułu!

Wiele razy słyszy się, że wakacyjne wyjazdy nie zostały dobrze zorganizowane przez co za niektóre straty odniesione podczas podróży konieczne będzie zapłacenie z własnej kieszeni. W imię powiedzenia “przezorny zawsze ubezpieczony” lepiej upewnić się, że wszystko to, co konieczne zostało dopięte na ostatni guzik. Poza niezbędnymi dokumentami warto pomyśleć o dodatkowej polisie zdrowotnej. Ubezpieczenie zdrowotne jest potrzebne przede wszystkim za granicą, a dlaczego? Z prostego powodu - świadczenia lekarskie nie są za darmo, a będąc posiadaczem takiej polisy sytuacja wygląda nieco bardziej kolorowo.

Warunki wykupienia takiego dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego zależą od ubezpieczyciela i jest to kwestia głęboko indywidualna, ale warto zajrzeć na stronę https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ by dowiedzieć się więcej.

Ubezpieczenie zdrowotne potrzebne na już!

Tak jak zostało już wyżej wspomniane warunki konkretnej polisy ubezpieczeniowej to kwestia głęboko indywidualna. Większość towarzystw ubezpieczeniowych zawiera je na takiej zasadzie, że zaczynają działać w dniu wykupienia bądź najdalej dzień później. W umowie odnotowane są takie rzeczy jak okres trwania polisy oraz całkowity koszt, który jest zależy od zakresu ochrony; podstawowego lub rozszerzonego.

Cierpisz na choroby przewlekłe? Zapłacisz więcej.

Niestety, ale ubezpieczenia, które obejmują leczenie chorób przewlekłych są o nawet 300% droższe od podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Trzeba zapłacić więcej, ponieważ w przypadku chorób przewlekłych istnieje bardzo duże ryzyko nasilenia się objawów choroby, a co za tym idzie większych kosztów leczenia. To dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe wyceniają polisy drożej.

Na samym końcu warto zapoznać się z listą chorób, które są zakwalifikowane jako przewlekłe i czy na sto procent własny przypadek znajduje się na tej liście. Tego rodzaju spis chorób można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22 grudnia 2010., a następnie można sprawdzić i porównać to wszystko z ofertami poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny. Życzymy jak najwięcej zdrówka!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone